Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

MŚ Rosja 2018. Christian Eriksen wyrównał rekord duńskich gwiazd

​Wyjazdowe zwycięstwo nad Irlandią 4-1 w 1985 roku dało Danii pierwszy w historii awans na mistrzostwa świata. We wtorek historia się powtórzyła, bo dzięki wygranej 5-1 w Dublinie Skandynawowie po raz piąty pojadą na najważniejszy piłkarski turniej świata. Bohaterem spotkania został Christian Eriksen, strzelec trzech goli dla gości.

Reklama

Pomocnik Tottenhamu Hotspur wyrósł na największą gwiazdę duńskiej reprezentacji. W eliminacjach do rosyjskiego mundialu strzelił łącznie 11 goli - co jest narodowym rekordem. Choć ma dopiero 25 lat, w liczbie bramek zdobytych w eliminacjach mistrzostw świata zrównał się z Prebenem Elkjaerem, Sorenem Larsenem i Jonem Dahlem Tomassonem.

Reklama

- Nieczęsto zdobywam hat tricki. Awans do mistrzostw przypieczętowany trzema golami w barażu jest oczywiście czymś fantastycznym. To wyjątkowy moment w mojej karierze i moim życiu - podkreślił po meczu Eriksen.

- Mam wrażenie, że dorosłem mentalnie. Częściej strzelam niż podaję. Staram się przejmować rolę napastnika - przyznał piłkarz, który formą imponuje zarówno w klubie, jak i reprezentacji.

- Wpływ na naszą grę miała zmiana trenera. To on wpłynął na sposób, w jaki gram, na moją pozycję i zaangażowanie w poszczególnych akcjach - komplementował Agego Hareidego Eriksen.

Serwis Transfermarkt już teraz wycenia wartość Eriksena na 50 mln euro.

W sierpniu 2013 roku Tottenham zapłacił za niego Ajaksowi 13,5 mln euro.

Zobacz rozstrzygnięcia barażowe w strefie europejskiej