Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

MŚ Rosja 2018. Christian Eriksen wyrównał rekord duńskich gwiazd

​Wyjazdowe zwycięstwo nad Irlandią 4-1 w 1985 roku dało Danii pierwszy w historii awans na mistrzostwa świata. We wtorek historia się powtórzyła, bo dzięki wygranej 5-1 w Dublinie Skandynawowie po raz piąty pojadą na najważniejszy piłkarski turniej świata. Bohaterem spotkania został Christian Eriksen, strzelec trzech goli dla gości.

Pomocnik Tottenhamu Hotspur wyrósł na największą gwiazdę duńskiej reprezentacji. W eliminacjach do rosyjskiego mundialu strzelił łącznie 11 goli - co jest narodowym rekordem. Choć ma dopiero 25 lat, w liczbie bramek zdobytych w eliminacjach mistrzostw świata zrównał się z Prebenem Elkjaerem, Sorenem Larsenem i Jonem Dahlem Tomassonem.

Reklama

- Nieczęsto zdobywam hat tricki. Awans do mistrzostw przypieczętowany trzema golami w barażu jest oczywiście czymś fantastycznym. To wyjątkowy moment w mojej karierze i moim życiu - podkreślił po meczu Eriksen.

- Mam wrażenie, że dorosłem mentalnie. Częściej strzelam niż podaję. Staram się przejmować rolę napastnika - przyznał piłkarz, który formą imponuje zarówno w klubie, jak i reprezentacji.

- Wpływ na naszą grę miała zmiana trenera. To on wpłynął na sposób, w jaki gram, na moją pozycję i zaangażowanie w poszczególnych akcjach - komplementował Agego Hareidego Eriksen.

Serwis Transfermarkt już teraz wycenia wartość Eriksena na 50 mln euro.

W sierpniu 2013 roku Tottenham zapłacił za niego Ajaksowi 13,5 mln euro.

Zobacz rozstrzygnięcia barażowe w strefie europejskiej

Dowiedz się więcej na temat: Christian Eriksen | reprezentacja Danii