Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

MŚ Rosja 2018. Bitwa o fotel szkoleniowca australijskiej kadry rozpoczęta

Australijska federacja dała sobie czas do połowy lutego na wybranie nowego trenera piłkarskiej reprezentacji. Po awansie do mistrzostw świata w Rosji z posady zrezygnował Ange Postecoglou.

Wśród kandydatów na stanowisko nieoczekiwanie wymieniany jest były szkoleniowiec reprezentacji Anglii Sven-Goran Eriksson. O wyborze trenera zadecyduje 9-osobowa komisja powołana przez federację.

Postecoglou pełnił funkcję selekcjonera przez ostatnie cztery lata. Swoją dymisję złożył w poprzednim tygodniu, już po wywalczeniu awansu do mistrzostw świata w barażu z Hondurasem. W ostatnich dniach szef FFA David Gallop twierdził, że kolejnym trenerem powinien zostać Australijczyk, ale we wtorek niespodziewanie zmienił zdanie.

"Nie można nikogo wykluczać" - napisał w specjalnym oświadczeniu. "Mamy otwarte umysły i wcale nie jest przesądzone, że trenerem musi zostać Australijczyk. Chcemy natomiast, by przyszyły szkoleniowiec mieszkał w Australii i kontynuował pracę i postępy zespołu z ostatnich czterech. Musi pełnić też rolę ambasadora naszej piłki w kraju i za granicą. Myślimy o zatrudnieniu trenera na lata" - dodano.

Reklama

Wśród potencjalnych kandydatów wymienia się wiele osób. Wydawany w Melbourne "Herald-Sun" poinformował, że jednym z tych, którzy publicznie wyrazili chęć podjęcia pracy jest Sven-Goran Eriksson.

"Oczywiście, że jestem zainteresowany. To wielka posada, w wielkim piłkarsko kraju, który znów wystąpi na mundialu" - cytuje Szweda dziennik.

Innymi kandydatami są Slavoljub Muslin, który z Serbią również awansował na mistrzostwa świata oraz lokalni trenerzy - Graham Arnold i Tony Popovic.

Australijczycy w MŚ 2018 zagrają w grupie C, a ich rywalami będą Francuzi, Duńczycy i Peruwiańczycy.

Mundial w Rosji będzie dla Australii czwartym z rzędu. Najlepiej "Socceroos" spisali się w 2006 roku w Niemczech, awansując do 1/8 finału.

***

W lidze australijskiej gra Adrian Mierzejewski.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.