Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

MŚ Rosja 2018. Australia myśli o Scolarim

Działacze australijskiej federacji piłkarskiej rozmawiali z trenerem Luizem Felipe Scolarim, sondując czy nie byłby on zainteresowany poprowadzeniem tamtejszej reprezentacji podczas mistrzostw świata w Rosji. W przeszłości Scolari pracował z drużynami narodowymi Brazylii i Portugalii.

Kliknij TUTAJ, aby sprawdzić szczegółowy terminarz MŚ Rosja 2018!

W ostatnim czasie wygasła 2,5-letnia umowa Scolariego z chińskim Guangzhou Evergrande. To oznacza, że z miejsca mógłby on zająć stanowisko po Ange Postecoglou, który zrezygnował z pracy z "Socceroos" w listopadzie.

- Jestem jednym z trenerów, z którymi rozmawiali. Sondowali, czy jestem zainteresowany prowadzeniem ich podczas mistrzostw świata - powiedział we wtorek Scolari, który życzyłby sobie jednak długoterminowej umowy.

Reklama

- Nie jest moją intencją prowadzenie zespołu wyłącznie na mundialu. Jestem zainteresowany prowadzeniem dobrze zorganizowanego projektu przez rok czy dwa - podkreślił Brazylijczyk.

Australia zakwalifikowała się na mistrzostwa w Rosji dzięki wygranemu barażowi z Hondurasem. Na mundialu rywalizować będzie w grupie C z Francją, Peru i Danią. Postecoglou zrezygnował ze stanowiska tydzień po awansie "Socceroos".

Scolari wywalczył mistrzostwo świata z Brazylią w 2002 roku. Gorzej powiodło mu się w 2014 roku, gdy prowadzeni przez niego Canarinhos przegrali w półfinale z Niemcami 1-7. O tamtym dniu szkoleniowiec mówi, że był "najgorszy w całym życiu".

BR