Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

El. MŚ Rosja 2018. W Szwecji lament po wylosowaniu Włochów w barażu

"Losowanie było przerażające. Gorzej już być nie mogło" - komentują szwedzkie media dzisiejsze losowanie baraży eliminacji MŚ Rosja 2018. Szwedzi w dwumeczu o mundial zmierzą się z Włochami.

Po losowaniu par barażowych szwedzkie media podkreślają, że ich zespół nie mógł trafić gorzej niż na Włochów. Dużo bardziej optymistyczne nastroje panują w Danii, która zagra z Irlandią.

"To było koszmarne losowanie. Włochy zawsze grają w dużych turniejach, a od 1958 roku nie było sytuacji, aby nie awansowały do mistrzostw świata" - napisał dziennik "Aftonbladet"

"Expressen" skomentował: "losowanie było przerażające. Gorzej już być nie mogło, idziemy do piekła".

Duńczycy są z kolei "w miarę zadowoleni" z losowania.

Reklama

"Wspaniała końcówka eliminacji nie pozwoliła co prawda prześcignąć Polski, która wygrała naszą grupę, lecz dała nam drugie miejsce i baraże. Trafiliśmy na Irlandię, więc nie ma co narzekać, ponieważ mogło być znacznie gorzej" - podkreślił dziennik "Ekstrabladet".

Duńscy eksperci piłkarscy ocenili na łamach dziennika "BT", że "Irlandia jest zespołem, z którym możemy wygrać, a oceniając piłkarzy obu drużyn, to mamy 60 procent szans aby ich pokonać".

Mecze barażowe rozegrane zostaną w pierwszej połowie listopada. Polska już wcześniej zapewniła sobie prawo startu w mistrzostwach w Rosji.

W pozostałych parach Irlandia Północna zagra ze Szwajcarią, a Chorwacja z Grecją.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.