Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

El. MŚ 2018. Znamy pary barażowe. Szwecja - Włochy hitem

Rywale Polaków w eliminacjach mistrzostw świata Duńczycy zmierzą się w barażu o awans na mundial z Irlandczykami. Bardzo ciekawie zapowiada się starcie Włochów ze Szwedami. Pierwsze starcie 10 listopada w Szwecji. Losowanie odbyło się w siedzibie FIFA w Zurychu.

Szwajcaria, Włochy, Dania i Chorwacja. Do nich zostały dolosowane: Irlandia Północna, Irlandia, Szwecja oraz Grecja. W roli "sierotki" wcielił się były znakomity zawodnik Realu Madryt i reprezentacji Hiszpanii Fernando Hierro.

Duńczycy, którzy zajęli drugie miejsce w "polskiej" grupie, trafili na Irlandczyków. Oni z kolei rzutem na taśmę wyprzedzili w walce o baraże Walijczyków. Nie ma wątpliwości, że Christiana Eriksena i spółkę czeka trudne zadanie.

Najciekawiej zapowiada się rywalizacja Włochów ze Szwedami. Piłkarze Italii przegrali rywalizację o bezpośredni awans na mundial z Hiszpanami. Szwedzi natomiast uplasowali się w grupie tuż za Francuzami.

Reklama

"Jest wreszcie okazja do rewanżu za ustawiony remis Szwedów z Duńczykami, który nas wyeliminował z Euro 2004" - piszą Włosi.
Wydaje się, że los okazał się łaskawy dla Szwajcarów, którzy w eliminacjach przegrali tylko jeden mecz - ostatni z Portugalią. Helweci zgromadzili aż 27 punktów, a mimo to muszą walczyć w barażu, bo tyle samo zgromadzili mistrzowie Europy, ale mieli lepszy bilans bramek. Rywalem Szwajcarów w decydującym boju o mundial będzie Irlandia Północna.

Ostatnią parę barażową tworzą Chorwaci i Grecy.

Baraże zostaną rozegrane w dniach 9-11 listopada, a rewanże 12-14 listopada.

Polscy piłkarze wygrali rywalizację w grupie E i bezpośrednio awansowali na mundial w Rosji. "Biało-Czerwoni" zagrają na mistrzostwach świata po raz pierwszy od 12 lat.

W terminie rozgrywania barażów polscy piłkarze zmierzą się towarzysko z Urugwajem (10.11 w Warszawie) i z Meksykiem (13.11 w Gdańsku).

Podopieczni Adama Nawałki zajmują szóste miejsce w rankingu FIFA, a to oznacza, że będą losowani z pierwszego koszyka. Grupowych rywali Polacy poznają 1 grudnia. Wtedy na Kremlu odbędzie się ceremonia losowania.

Mistrzostwa świata w Rosji rozpoczną się 14 czerwca 2018 roku. Wielki finał odbędzie się 15 lipca.

Pary barażowe el. MŚ 2018:

Irlandia Północna - Szwajcaria (pierwszy mecz 9 listopada, rewanż 12 listopada w Szwajcarii)

Chorwacja - Grecja (pierwszy mecz 9 listopada, rewanż 12 w Grecji)

Dania - Irlandia (pierwszy mecz 11 listopada, rewanż 14 listopada w Irlandii)

Szwecja - Włochy (pierwszy mecz 10 listopada, rewanż 13 we Włoszech).

RK

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.