Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

El. MŚ 2018. Gol widmo pomógł Panamie awansować na mistrzostwa świata

Do kuriozalnej sytuacji doszło w meczu Panamy z Kostaryką w eliminacjach do mistrzostw świata. Gospodarze wygrali 2-1 i zapewnili sobie historyczny awans na mundial, ale pomógł im w tym gol widmo.

El. MŚ świat: wyniki, terminarz, strzelcy, gole

Reklama

Kostaryka wygrywała od 36. minuty po trafieniu Johana Venegasa. Panama doprowadziła do remisu dopiero na początku drugiej połowy, ale gol nie został prawidłowo uznany. Po wrzutce z rożnego, piłka odbiła się od zawodnika gospodarzy, została zatrzymana na linii bramkowej, a następnie wybita poza boisko.

Sędzia Walter Lopez uznał jednak, że futbolówka przekroczyła linię bramkową i wskazał na środek boiska. Chociaż zawodnicy Kostaryki ostro protestowali, arbiter nie zmienił decyzji. Gol został ostatecznie zapisany na konto Gabriela Torresa.  

Panama na dwie minuty przed końcem meczu wyszła na prowadzenie po trafieniu Romana Torresa, co dało jej trzecie miejsce w grupie i bezpośredni awans na mundial. Drużyna na mistrzostwach świata wystąpi po raz pierwszy w historii. Niesmak z powodu niesłusznie uznanego gola jednak pozostanie. 

Z tej grupy sensacyjnie na mistrzostwach zabraknie Stanów Zjednoczonych, które nieoczekiwanie przegrały z Trynidadem i Tobago 1-2. Gdyby nie wygrana Panamy, drużyna USA miałaby jeszcze szanse na walkę o mundial.

AK

Dowiedz się więcej na temat: El. MŚ 2018 | panama | kostaryka