MŚ piłkarzy ręcznych we Francji

Reprezentacja Polski przegrała towarzysko z Katarem 25-26

W towarzyskim turnieju w Irun reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych przegrała z Katarem 25-26. To druga porażka „Biało-czerwonych” na tej imprezie. W piątek Polacy przegrali z Hiszpanią 20-30.

W pierwszej połowie to Katarczycy przejmowali inicjatywę. Szybko zdobyli aż sześć goli z rzędu i wyszli na prowadzenie 10-4. Polacy mimo trudnego startu, zdołali jednak odrobić straty i do przerwy przegrywali 11-15.

W ekipie "Biało-czerwonych" znakomicie spisywali się Łukasz Gierak i Michał Daszek. W drugiej połowie Polacy bardzo dobrze pracowali zwłaszcza w defensywie. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa wyciągnęli wnioski i po przerwie tracili do rywali już tylko jedno trafienie.

O przegranej z Katarczykami zadecydowały błędy polskich szczypiornistów w końcówce spotkania. Polacy zaczęli robić straty w ataku i brakowało im precyzji. Wicemistrzowie świata bezlitośnie wykorzystali słabszy moment gry reprezentacji Polski i zwyciężyli w całym meczu 26-25.

Polacy obecnie przygotowują się do mistrzostw świata, które rozpoczną się 11 stycznia we Francji.

Katar - Polska 26-25 (15-11)

Polska: Malcher, Morawski, Kornecki - Chrapkowski 1, Jurkiewicz 2, Jachlewski, Walczak, T.Gębala 4, M.Gębala 2, Daszek 2, Krajewski 1, Przybylski 4, Łyżwa, Niewrzawa 1, Daćko 2, Gierak 1.