Reklama

Reklama

MŚ piłkarzy ręcznych we Francji

Polska - Argentyna 24-22 w MŚ piłkarzy ręcznych. 17. miejsce "Biało-czerwonych" w turnieju

Po zawziętym pościgu reprezentacja Polski pokonała Argentynę 24-22 w MŚ piłkarzy ręcznych. Dzięki temu wygrała tzw. Puchar Prezydenta i zajęła 17. miejsce w MŚ. Końcowy rezultat to i tak wynik poniżej oczekiwań.

- Mamy przewagę, bo ostatni mecz graliśmy dzień przed naszymi rywalami. Argentyńczycy mogą być lekko zmęczeni - mówił przed meczem trener Talant Dujszebajew. I właśnie przygotowanie fizyczne było atutem "Biało-czerwonych", choć nie obeszło się też bez problemów.

Dujszebajew nie mógł skorzystać z kilku zawodników - Michał Daszek, Łukasz Gierak, Adam Morawski i Paweł Niewrzawa byli przeziębieni. Wcześniej kontuzji doznał też Maciej Gębala, więc szkoleniowiec miał ograniczone pole manewru.

Od początku gra toczyła się punkt za punkt. Argentyńczycy pewnie wykonywali rzuty karne, a Polacy przeprowadzali szybkie kontry. Z dobrej strony pokazał się młodziutki Arkadiusz Moryto, który kilka razy zaskoczył na prawym skrzydle.

Reklama

Udany debiut w bramce zaliczył też Mateusz Kornecki, który w 28. minucie pojawił się na boisku i obronił rzut karny wykonywany przez Federico Fernandeza. Pierwsza część zakończyła się jednak wynikiem 13-13, bo sześć sekund przed końcem Argentyńczycy wyrównali.

W drugiej części mieliśmy fatalny okres, a w pewnym momencie przegrywaliśmy nawet pięcioma bramkami! Nasi szczypiorniści wzięli się jednak do pracy i odrobili straty, ostatecznie wygrywając 24-22!

Hassan Moustafa, prezydent IHF, wręczył po spotkaniu puchar swojego imienia Polakom. Właśnie o taką stawkę przyszło grać "Biało-czerwonym" w meczach pocieszenia. Nasi młodzi szczypiorniści zebrali jednak cenne doświadczenie, które może przynieść owoce w przyszłości.

Polska - Argentyna 24-22 (13-13)

Polska: Adam Malcher, Mateusz Kornecki - Marek Daćko 3, Krzysztof Łyżwa 1, Mateusz Jachlewski, Przemysław Krajewski 6, Patryk Walczak, Arkadiusz Moryto 3, Michał Daszek 2, Rafał Przybylski 4, Paweł Paczkowski 1, Tomasz Gębala 3, Piotr Chrapkowski 1.

Argentyna: Matias Schulz - Federico Fernandez 8, Federico Pizarro 1, Sebastian Simonet 3, Pablo Portela 1, Pablo Simonet 4, Leonardo Querin, Federico Vieyra 4, Lucas Moscariello 1, Juan Pablo Fernandez, Gonzalo Carou, Adrian Portela, Pablo Vainstein.

Poniżej mecz Polska - Argentyna punkt po punkcie:

1. min. - GRAMY!

2. min. - Moryto skutecznie ze skrzydła! Wcześniej dwie znakomite interwencje zanotował Malcher. 1-0
4. min. - Fernadez trafia z karnego i wyrównuje. 1-1

6. min. - Szybki kontratak Polaków! Moryto zszedł do środka i 2-1!

8. min. - Błyskawiczna akcja Polaków daje nam bramkę, ale rywale odpowiadają jeszcze szybciej. 3-3

10. min. - Rzut karny wywalczył Daćko, ale Tomasz Gębala nie wykorzystał świetnej szansy. Pogorszyliśmy tym samym najgorszą statystykę tego turnieju. Skuteczność naszych rzutów karnych wynosi mniej niż 50 procent!

13. min. - Krajewski znalazł się na pozycji drugiego obrotowego i trafił na 4-4. Chwilę potem prowadzenie znów objęli Argentyńczycy.

16. min. - Talant Dujszebajew poprosił o czas.

17. min. - Fernandez znów pokonał Malchera z rzutu karnego! Wcześniej karą dwóch minut upomniany Jachlewski. 6-6

19. min. - Fernandez ponownie z karnego. Nie myli się w tym elemencie. Przegrywamy 6-7

22. min. - Znakomite przechwyty i kontrataki Polaków. Dwie bramki z rzędu! 8-7

23. min. - Krajewski trafił na 9-8, ale upadł i długo się nie podnosił. Odbił się od band reklamowych, ale chyba będzie mógł kontynuować grę.

24. min. - Rozochocili nam się gracze obu drużyn. Gol za golem! 10-10

25. min. - Przybylski przedarł się przez argentyńską obronę i trafił! 11-10

28. min. - Znakomicie zaprezentował się Kornecki, debiutant w naszej bramce! Wszedł na boisko chwilę wcześniej i obronił karnego Fernandeza! 13-12

30. min. - Simonet trafił na 13-13 cztery sekundy przed końcem pierwszej połowy. PRZERWA

31. min. - Rozpoczęła się druga połowa!

36. min. - Długo czekaliśmy na bramkę w tej części. Argentyńczycy przeprowadzili jednak bajeczną akcję i objęli prowadzenie. 13-14

39. min. - Zaczynamy popełniać błędy. Szwankuje skuteczność. Przegrywamy 14-15, a to oznacza, że w ciągu dziewięciu minut tylko raz pokonaliśmy bramkarza rywali.

41. min. - Obudził się Tomasz Gębala. Potężny rzut z dystansu daje nam bramkę na 15-16.

42. min - Daćko trafia z koła i mamy 16-17 

45. min. - Argentyńczycy odskakują na trzy bramki. Robi się nieciekawie... 16-19

47. min. Błędy, błędy, błędy... Argentyńczycy mają już pięć bramek przewagi! Ależ grają dynamicznie.

49. min. - Daćko znów skutecznie z koła, a po chwili Chrapkowski z dystansu. Przydałby się lepszy fragment "Biało-czerwonych". 19-22

52. min. - Krajewski z lewego skrzydła popisał się pięknym lobem. Walczymy! 20-22. Argentyńczycy poprosili o czas.

53. min. - Przeziębiony Daszek trafia! Już tylko bramka straty! 21-22

54. min. - Przybylski z karnego. Mamy remis! Co za pościg Polaków! 22-22

56. min. - Znów Daszek z prawej strony! Prowadzimy 23-22!

58. min. - Dujszebajew prosi o czas.

59. min. - Przybylski wędruje na ławkę kar. Fatalny moment. 23-22

60. min. - Krajewski ze skrzydła! Już tego nie przegramy! Brawo, panowie. 24-22

60. min. - KONIEC! Wygrywamy 24-22

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL