Reklama

Reklama

MŚ piłkarzy ręcznych we Francji

MŚ piłkarzy ręcznych. Francja - Polska 26-25. Tałant Dujszebajew: Dla nas była to świetna lekcja

- Zagraliśmy nasze najlepsze spotkanie w tym turnieju - powiedział trener reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych po porażce z Francją 25-26 w mistrzostwach świata.

- Zagraliśmy nasze najlepsze spotkanie w tym turnieju - powiedział trener reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych po porażce z Francją 25-26 w mistrzostwach świata.

"Chciałbym pogratulować Francuzom i podziękować za to, że mieliśmy możliwość rywalizacji z najlepszym zespołem świata. Dla nas była to świetna lekcja i okazja, by zebrać bezcenne doświadczenie. Czuliśmy presję, ale to normalne, kiedy gra się przeciw tak klasowym zawodnikom" - podkreślił selekcjoner "Biało-czerwonych".

Polacy nie przestraszyli się faworyzowanego rywala i toczyli wyrównany bój przez niemal całe spotkanie. Naszym zawodnikom przytrafił się moment przestoju na początku drugiej połowy, kiedy przez ponad siedem minut nie zdołali zdobyć gola. "Biało-czerwoni" do końca walczyli o korzystny wynik i niewiele brakowało, żeby "urwali" punkt obrońcom tytułu.

"Zagraliśmy nasze najlepsze spotkanie w tym turnieju, z czego jestem bardzo zadowolony. Życzę trenerowi Dinartowi wszystkiego najlepszego. Mam do niego wielki szacunek. Tak samo do Luca Abalo, który jest dla mnie jak syn. Jestem kibicem francuskiej reprezentacji" - podkreślił Dujszebajew.

"Biało-czerwonych" czeka jeszcze rywalizacja o miejsca 17-20. W sobotę w Breście nasz zespół zmierzy się z Tunezją. Początek spotkania o godz. 16.00.

"Na igrzyskach nasi najbliżsi rywale walczyli o pierwszą ósemkę. Dobrze, że znów zagramy z silną drużyną" - zaznaczył Dujszebajew.

MŚ piłkarzy ręcznych 2017 - grupa A (Nantes)

MŚ piłkarzy ręcznych - grupa A (Nantes)
DataMeczGodz./Wynik
11.01.2017Francja - Brazylia31-16
12.01.2017Rosja - Japonia39-29
12.01.2017Polska - Norwegia20-22
Zobacz pełną tabelę

Reklama