Reklama

Reklama

MŚ piłkarzy ręcznych we Francji

MŚ piłkarzy ręcznych. Francja - Polska 26-25. Arkadiusz Moryto: To najlepszy zespół na świecie

- To najlepszy zespół na świecie - przypomniał Arkadiusz Moryto po porażce polskich piłkarzy ręcznych z Francją 25-26 na zakończenie fazy grupowej MŚ.

"Biało-czerwoni" grają na turnieju we Francji w odmłodzonym składzie i bez liderów, którym szyki pokrzyżowały kontuzje. Nasi szczypiorniści stracili szansę na wyjście z grupy już wcześniej przegrywając z Norwegią 20-22, Brazylią 24-28 i Rosją 20-24. Na nic zdało się zwycięstwo z Japonią 26-25. Mimo tego, w ostatnim spotkaniu fazy grupowej nasz młody zespół pokazał wolę walki i nie przestraszył się wielkich faworytów turnieju.

Reklama

- Sukcesem byłaby wygrana lub remis - skomentował dla TVP Sport Arkadiusz Moryto, który w czwartek zdobył trzy gole.

- Wcześniej straciliśmy szansę na awans, ale chcieliśmy grać do końca i pokonać Francuzów, lecz nie udało się. To najlepszy zespół na świecie - przyznał.

- Przed meczem z nami Francja miała już pewne pierwsze miejsce w grupie, dlatego nie grał Karabatić i to też nam pomogło - powiedział Moryto.

Wyrównany przebieg meczu był sporym zaskoczeniem. - Nie byliśmy tym zaskoczeni. Poza tym skupiliśmy się na sobie, a nie na grze Francuzów - dodał.

Młodzi kadrowicze nie zawsze spełniali oczekiwania trenera Tałanta Dujszebajewa, ale po dzisiejszym spotkaniu z pewnością nie czeka ich bura od szkoleniowca.

- Trener daje nam czas, bo wie, że jesteśmy najmłodszą drużyną. Wie, że zdarzają się nam jeszcze głupie błędy, ale jest spokojny - powiedział Arkadiusz Moryto.

MŚ piłkarzy ręcznych 2017 - grupa A (Nantes)

MŚ piłkarzy ręcznych - grupa A (Nantes)
DataMeczGodz./Wynik
11.01.2017Francja - Brazylia31-16
12.01.2017Rosja - Japonia39-29
12.01.2017Polska - Norwegia20-22
Zobacz pełną tabelę