Reklama

Reklama

MŚ piłkarzy ręcznych we Francji

Dzisiaj mecz Polska - Francja na MŚ piłkarzy ręcznych

Zdecydowanie najlepsza drużyna ostatnich lat, a zarazem gospodarz turnieju, Francja, będzie dziś rywalem polskich piłkarzy ręcznych w ostatnim meczu grupowym mistrzostw świata. "Biało-czerwoni" nie mają szans na awans do 1/8 finału, a dziś czeka ich ciężka przeprawa.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polski z Francją

Reklama

Relacja na żywo dla urządzeń mobilnych

Polska zagra dziś z obrońcą tytułu na koniec zmagań w grupie A. Spotkanie w Nantes, które dla młodej kadry Tałanta Dujszebajewa będzie miało znaczenie przede wszystkim edukacyjne, rozpocznie się o godz. 17.45.

Selekcjoner polskiej reprezentacji ciągle powtarza, że jego podopieczni muszą zebrać jak najwięcej doświadczeń, co będzie procentowało w przyszłości. Pod tym względem czwartkowy pojedynek jest wręcz wymarzony, bowiem będzie można czegoś się nauczyć od najlepszych szczypiornistów.

Wynik tego spotkania dla Polaków nie będzie miał większego znaczenia, gdyż już wcześniej było wiadomo, że "Biało-czerwonym" pozostała tylko rywalizacja o miejsca 17-20 w Pucharze Prezydenta.

"Trójkolorowi" mają z kolei zapewniony awans do 1/8 finału z pierwszego miejsca w grupie.

- Ich siła wynika z tego, że są kolektywem. Mają wyrównaną drużynę, po dwóch świetnych zawodników na każdej pozycji. Poza tym na każdej z nich mają piłkarza, który znajduje się w trójce najlepszych na świecie, więc samo to daje im olbrzymią siłę. Są też nieprawdopodobnie pewni siebie, bo potrafią wygrywać w ciężkich okolicznościach, dlatego znają swoją wartość. Gdy mecz jest na styku, gdy decyduje doświadczenie, wtedy Francuzi okazują się lepsi - scharakteryzował najbliższego rywala drugi trener reprezentacji Polski Robert Lis.

MŚ piłkarzy ręcznych 2017 - grupa A (Nantes)

MŚ piłkarzy ręcznych - grupa A (Nantes)
DataMeczGodz./Wynik
11.01.2017Francja - Brazylia31-16
12.01.2017Rosja - Japonia39-29
12.01.2017Polska - Norwegia20-22
Zobacz pełną tabelę