Reklama

Reklama

Mistrzostwa świata 2014

Włoskie media: mecz z Kostaryką był nie do oglądania

Tego meczu nie dało się oglądać - uważają włoskie media. Reprezentacja Italii przegrała z Kostaryką 0-1 w meczu grupy D piłkarskich mistrzostw świata, który odbył się w Recife.

Komentatorzy są zgodni. Ich zdaniem, gra reprezentacji była nie do przyjęcia, chaotyczna. Piłkarze ciągle się szukali i rzadko kiedy odnajdywali. A przecież - przypomina się - przed meczem z Kostaryką dominowało przekonanie, że zwycięstwo jest w zasięgu ręki. "Reprezentacja - rewelacja" - tak z kolei media we Włoszech nazywają drużynę rywali.

Bezlitosny wobec swoich piłkarzy był selekcjoner Cesare Prandelli. "To była zasłużona porażka" - stwierdził.

"Absolutnie nic nie zadziałało podczas tego meczu; ani obrona, ani atak. Nie było też serca do gry" - taką surową ocenę gry wystawił Włochom sprawozdawca telewizji RAI.

Reklama

Wymienia się z ubolewaniem stracone okazje, w tym tę najbardziej opłakiwaną, jaką miał Mario Balotelli pod bramkę rywali.

Aż trudno uwierzyć, że po brawurowo wygranym pojedynku z Anglią, kilka dni później Włosi będą drżeć, czy na pewno wyjdą z grupy. Tym samym trzeci trudny mecz - 24 czerwca z mocnym Urugwajem od tej pory wydaje się jeszcze cięższy.

Zobacz sytuację w grupie D

Z Rzymu Sylwia Wysocka

Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Włoch | reprezentacja Kostaryki | Mundial 2014

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje