Reklama

Reklama

Mistrzostwa świata 2014

Thiago Silva: Nasz nadrzędny cel – to zwycięstwo

Zadanie, które czeka dziś Brazylijczyków, wydaje się proste: wygrać z Kamerunem, który rozgrywa dziś swój ostatni mecz na mundialu. Później afrykańska drużyna, która nie ma już szans na awans, pakuje walizki i leci do domu.

"Canarinhos" mają świadomość, że bój z zespołem, który nie ma już nic do stracenia, może stać się dla nich śmiertelną pułapką. W zależności od wyniku tego spotkania i wyniku meczu Chorwacja - Meksyk, Brazylijczycy mogą wyjść z grupy A na pierwszym miejscu - ale też sensacyjnie odpaść z turnieju.

W składzie wyjściowym na mecz z Kamerunem jest aż czterech graczy ukaranych już jedną żółtą kartką - w tym Neymar i Thiago Silva.

- Jeśli strzelimy dużo goli i rozegramy dobre spotkanie, będzie to z korzyścią dla wszystkich. Przede wszystkim jednak musimy podejść do przeciwnika z respektem. Nie możemy skupiać się wyłącznie na tym, by wygrać dużą liczbą bramek. Nasz nadrzędny cel - to zwycięstwo - powiedział Thiago Silva, kapitan reprezentacji Brazylii.

Reklama

- Wiemy, że do awansu potrzebne jest nam zwycięstwo albo remis. To wszystko. Musimy zagrać tak, żeby albo wygrać, albo zremisować. Oczywiście, kiedy grasz przeciwko dobrym drużynom, nie obywa się bez trudności. To normalne. Zdenerwowanie może sprawić, że będziemy popełniać błędy - stwierdził Luiz Felipe Scolari, selekcjoner reprezentacji Brazylii..

Odpadnięcie z turnieju na tym etapie byłoby szokiem dla Brazylii. Zespół "Canarinhos" uważany jest za jednego z faworytów mundialu.

- Widzieliśmy już, jak z gry wypadają czołowe drużyny. Musimy utrzymać wysoki poziom koncentracji i ostrożności, pamiętając, że jeszcze się nie zakwalifikowaliśmy do kolejnego etapu - dodał opiekun Brazylijczyków.

Los Hiszpanii i Anglii, które już znalazły się za burtą mundialowych rozgrywek, dobitnie dowodzi, że Scolari słusznie robi, tonując nastroje przed kluczowym dla "Canarinhos" spotkaniem.

Tłumaczenie: Katarzyna Kasińska

INTERIA.PL zaprasza na relację na żywo z meczu Kamerun - Brazylia. Początek o 22

Sprawdź plan transmisji w programie telewizyjnym!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje