Reklama

Reklama

Mistrzostwa świata 2014

Skandal na MŚ 2014: Luis Suarez ugryzł Giorgia Chielliniego

Szok! "Kanibal Suarez" powrócił! Urugwaj pokonał Włochy 1-0 i zostaje na mundialu, kosztem "Azzurich", ale Luis Suarez znów przypomniał o czarnej stronie swojego charakteru.

W końcówce spotkania, gdy Urugwaj wciąż nie był w stanie sforsować włoskiej defensywy, Luis Suarez wdał się w przepychankę z Giorgiem Chiellinim.

Powtórki telewizyjne przekonały, że Urugwajczyk rzucił się na ramię Włocha i ugryzł go!

Gdy piłkarze już podnieśli się z murawy Chiellini zsunął koszulkę z ramienia i zaczął pokazywać światu ślady zębów Suareza.

Meksykański sędzia Marco Rodriguez nie zareagował na starcie obu piłkarzy.

To nie pierwszy taki wybryk gwiazdora Liverpoolu. W ubiegłym roku ugryzł w ramię Serba Branislava Ivanovicia z Chelsea, co zakończyło się długą dyskwalifikacją.

Suarez zyskał przydomek "El Pistolero", co znaczy "bandyta". Nie raz potwierdził, że nie jest to określenie na wyrost. 

Reklama

W 2010 roku dopuścił się podobnego przewinienia. Grając w Ajaksie Amsterdam ugryzł zawodnika PSV Eindhoven Otmana Bakkala, przez co holenderskie media okrzyknęły go "Kanibalem z Ajaxu" i "Drakulą". Nie mógł wtedy grać w siedmiu meczach.

W 2011 roku został zawieszony na osiem spotkań za obrażenie na tle rasistowskim gracza Manchesteru United Patrice'a Evry. Kilka miesięcy później, podczas kolejnego meczu Liverpoolu z tym zespołem, nie podał Francuzowi ręki w trakcie powitania.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje