Mistrzostwa świata 2014

Robin van Persie wywołał burzę na Twitterze

Po pierwszej bramce Robina van Persiego w meczu z Hiszpanią, wygranym przez Holandię 5-1, na Twitterze w minutę opublikowano aż 183 tysiące wpisów dotyczących trafienia snajpera Manchesteru United.

Hiszpania objęła prowadzenie w 27. minucie po golu Xabiego Alonso z rzutu karnego. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy wyrównał Van Persie.

Biuro Twittera podało, że w zaledwie 60 sekund internauci zamieścili 183 076 wpisów.

Niewiele mniej "tweetów", bo 181 726, znalazło się w sieci w minutę po trafieniu Stefana de Vrij na 3-1.

Trzecie miejsce w tej klasyfikacji zajął gol Arjena Robbena z 80. minuty, którym ustalił wynik spotkania. Niemal natychmiast skomentowano go aż 125 tysięcy razy.

Podczas transmisji z wysokiej porażki Hiszpanów łącznie zamieszczono 8,3 mln wiadomości tekstowych.

Dla porównania, podczas inauguracji mundialu Brazylia - Chorwacja (3-1) było ich 12,2 mln.

Dowiedz się więcej na temat: Robin van Persie