Reklama

Reklama

Mistrzostwa świata 2014

Piłkarze Stanów Zjednoczonych przygotowują się do mundialu

Piłkarze USA sprawdzą swą formę przed MŚ sparingiem z Azerbejdżanem, jaki rozegrają we wtorek (27 maja) w San Francisco. "Jankesi" w Brazylii zagrają po raz siódmy z rzędu w finałach MŚ! Rywalizować będą w Grupie C z Niemcami, Portugalią i Ghaną.

"Oczywiście chcemy wygrać każdy mecz, po to gramy w piłkę, a mecz z Azerbejdżanem pokaże nam, w jakim miejscu jesteśmy. Chcemy w nim nabrać wiary w siebie, mam nadzieję, że pokażemy fanom interesującą grę" - powiedział selekcjoner USA Juergen Klinsmann.

USA są faworytem w starciu z Azerami (85. miejsce w rankingu FIFA).

Kapitan Clint Dempsey jest optymistą przed starciem na Candlestick Park: "Naszym głównym zadaniem na każdy z tych meczów jest zagrać najlepiej, jak to jest tylko możliwe, starać się strzelić tak wiele goli, jak się da, nabrać pewności, zachować czyste konto, a jednocześnie pilnować, by żaden z nas nie doznał kontuzji".

Reklama

Klinsmann dodał: "Jesteśmy podekscytowani faktem, że cała zabawa już się zaczyna. Do pierwszego meczu z Ghaną, jaki rozegramy na mundialu 16 czerwca, już coraz bliżej. A myślę, że Azerbejdżan postawi przed nami na tyle wysoko poprzeczkę, że mecz będzie dobry."

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje