Reklama

Reklama

Mistrzostwa świata 2014

Niko Kranjcar nie zagra na mistrzostwach świata

Chorwacki piłkarz Niko Kranjcar z powodu kontuzji nie zagra w rozpoczynających się 12 czerwca mistrzostwach świata w Brazylii. Wcześniej z szerokiej listy 30 zawodników powołanych przez selekcjonera Niko Kovacia wypadli Ivan Strinić i Ivo Ilicević.

29-letni pomocnik Queens Park Rangers kontuzji uda doznał w sobotnim meczu z Derby County (1-0), w którym jego drużyna wywalczyła awans do Premier League.

Reprezentacja przebywa obecnie na zgrupowaniu w Austrii. Decyzję o skreśleniu go z listy podjęto po testach. Leczenie potrwa od dwóch do czterech tygodni, a Chorwaci rozpoczną mundial już pierwszego dnia turnieju, gdy zagrają z Brazylią.

"Jest mi bardzo przykro z powodu Niko. To jeden z naszych najbardziej doświadczonych piłkarzy i zasługiwał na miejsce w kadrze na mundial. Bardzo go potrzebowaliśmy, ale musimy sobie jednak radzić bez niego" - powiedział trener Kovać.

Reklama

Kranjcar to 81-krotny reprezentant kraju. W drużynie narodowej zdobył 16 bramek.

Ostateczny skład Chorwacji na mistrzostwa świata zostanie podany 31 maja. Podopieczni Kovacia wystąpią na mundialu w grupie A. Ich rywalami, oprócz Brazylii, będą Meksyk i Kamerun.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje