Reklama

Reklama

Mistrzostwa świata 2014

Nigeryjska federacja przywrócona do grona członków FIFA

Nigeryjska federacja piłkarska została przywrócona do grona członków FIFA.

Zawieszenie, które skutkowało wykluczeniem piłkarzy tego kraju ze wszystkich rozgrywek międzynarodowych, trwało od 9 lipca.

Jego powodem była ingerencja nigeryjskiego rządu w struktury miejscowej federacji. Afrykański kraj miał do 15 lipca rozwiązać problemy i uporał się z ultimatum FIFA.

Po odpadnięciu "Super Orłów" w 1/8 finału mistrzostw świata w Brazylii (porażka 0-2 z Francją) rząd tego kraju odsunął od wykonywania pracy i podejmowania decyzji najważniejszych działaczy federacji, a ponadto aresztował jej prezesa.

Reklama

W miejsce dotychczasowych władz związku rząd powołał nowe struktury - federację utworzyli pracownicy ministerstwa sportu. FIFA odmówiła jednak uznania tych władz.

5 sierpnia w Kanadzie rozpoczną się mistrzostwa świata kobiet do lat 20, w których bez przeszkód będą mogły już zagrać Nigeryjki.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy