Reklama

Reklama

Mistrzostwa świata 2014

Neymar: W Brazylii nie trenuje się z takim zaangażowaniem jak w Europie

Gwiazda reprezentacji "Canarinhos" - Neymar wskazał słaby punkt brazylijskiego futbolu. Według niego jego rodacy nie trenują z takim zaangażowaniem, jak piłkarze w Europie. - To dlatego jesteśmy za Niemcami czy Hiszpanią - ocenił.

Brazylijczycy zajęli czwarte miejsce na mundialu, którego byli gospodarzami, tracąc w półfinale i meczu o trzecie miejsce łącznie 10 goli. Trudno więc dziwić się, że ten wynik został przyjęty jako klęska.

Dlaczego brazylijski futbol odstaje od europejskiego? Według Neymara chodzi o brak odpowiedniego nastawienia podczas treningu.

"Każdy trening w Europie jest traktowany bardzo poważnie. W Brazylii jest inaczej. Trenuje się tutaj dłużej, ale czasami z mniejszą determinacją. Brazylijczycy tak lubią" - powiedział piłkarz, który ostatni sezon spędził w Barcelonie, dzięki czemu miał okazję porównać systemy treningowe po obu stronach Atlantyku.

Reklama

"Uważam, że nasza piłka nożna jest za Niemcami czy Hiszpanią. Spadliśmy i trzeba sobie zdać z tego sprawę" - dodał Neymar.

Brazylijski gwiazdor wciąż dochodzi do sił po kontuzji pleców, jakiej nabawił się w ćwierćfinale z Kolumbią, gdy jeden z rywali kopnął go w kręgosłup. Do Barcelony ma wrócić w sierpniu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje