Reklama

Reklama

Mistrzostwa świata 2014

Neymar: Messi zasługuje na to, by być mistrzem świata

"Lionel Messi jako piłkarz zdobył już prawie wszystko i zasługuje na to, by być mistrzem świata" - powiedział Brazylijczyk Neymar, którego z udziału w mistrzostwach świata wykluczyła kontuzja kręgosłupa. W niedzielnym finale Argentyna zmierzy się z Niemcami. Dzień wcześniej "Canarinhos" stoczą pojedynek o 3. miejsce z Holandią.

Neymar wraca do zdrowia w domu, ale w czwartek pojawił się na obozie treningowym drużyny narodowej. Pojedzie również do Brasilii, by wspierać kolegów w sobotnim meczu o trzecie miejsce z Holandią.

Napastnik stwierdził, że uraz był początkiem "najgorszego tygodnia w jego życiu", zakończonego nieobecnością w meczu z Niemcami, kiedy to reprezentacja Brazylii została zmiażdżona przed drużynę Joachima Loewa 7-1. Zaznaczył, że nie wie, jak wytłumaczyć to, co się wydarzyło i że niesprawiedliwe jest, by jego koledzy byli postrzegani przez pryzmat tego wyniku.

Reklama

"Mogliśmy przegrać, ale nie w taki sposób. To było niewiarygodne i niewytłumaczalne. Nie mam słów, które wyjaśniłyby, co się stało" - przyznał.

Według niego, przegrywanie to część futbolu. Neymar wierzy, że Brazylia ma potencjał, by się odrodzić i triumfować na kolejnych mistrzostwach.

"Nie możemy zwiesić głów. Będziemy cierpieć jeszcze długo, ale nadejdą lepsze dni" - podkreślił.

Życzył szczęścia reprezentacjom Niemiec i Argentyny w niedzielnym finale i dodał, że ma nadzieję, iż to drużyna z Ameryki Południowej zwycięży. Na co dzień Neymar gra w Barcelonie z Argentyńczykami Lionelem Messim i Javierem Mascherano.

Rywalizacja Argentyny i Brazylii jest jedną z najgorętszych w piłkarskim świecie. W tym tygodniu jest szczególnie napięta w związku z szansą "Albicelestes" na Puchar Świata, o którym tak bardzo marzyli "Canarinhos".

"Nie kibicuję Argentynie, kibicuje swoim kolegom z klubu" - zaznaczył Neymar i zauważył, że byłoby dobrze dla futbolu, gdyby to Messi sięgnął po Puchar.

"Jako piłkarz zdobył już prawie wszystko i zasługuje na to, by być mistrzem świata".

Finał mistrzostw świata odbędzie się w Rio de Janeiro w niedzielę o 21 czasu polskiego.

Kto wygra finał MŚ? Niemcy czy Argentyna?

Zapraszamy na relację na żywo z meczu o 3. miejsce Brazylia - Holandia!

Zapraszamy na relację na żywo z finału MŚ Niemcy - Argentyna!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama