Reklama

Reklama

Mistrzostwa świata 2014

MŚ 2014 - Wayne Rooney: Nie jestem jak Cristiano Ronaldo

- Nie jestem jak Cristiano Ronaldo. Nie zabiegam o indywidualne uznanie - przekonywał tuż przed rozpoczęciem mistrzostw świata w Brazylii lider reprezentacji Anglii Wayne Rooney.

- Nie jestem piłkarzem, który potrzebuje braw. Cristiano Ronaldo... owszem. Musicie to przyznać. Sami widzicie jaki jest. Chce mieć swoje momenty - powiedział Rooney dla "The Guardian".

Reklama

- Ja bardziej skupiam się na zwycięstwach zespołu. To znacznie ważniejsze dla mnie. Zdobyłem nagrodę Stowarzyszenia Zawodowych Piłkarzy dla zawodnika roku, ale nie da się tego porównać z tytułami zdobywanymi z Manchesterem United - dodał.

Rooney przyznał, że przed poprzednimi wielkimi turniejami zjadała go presja. - Teraz nie zamierzam na to pozwolić - powiedział.

Anglicy rozpoczną mundial meczem z Włochami (o północy z soboty na niedzielę). Gwiazda reprezentacji Anglii upatruje szansy na zwycięstwo w narzuceniu rywalom wysokiego tempa gry.

- Włoska liga jest daleka od Premier League pod względem tempa gry. Nawet, gdy graliśmy przeciwko Milanowi z Nestą i Maldinim jako środkowymi obrońcami, to mieli problemy z grą przy tak intensywnym tempie. Jeśli będziemy potrafili narzucić je także teraz, to jestem przekonany, że sprawimy im problemy - powiedział Rooney.

Tu znajdziesz tekstową relację LIVE!

Kto wygra inaugurację MŚ? Brazylia czy Chorwacja?