Reklama

Reklama

Mistrzostwa świata 2014

MŚ 2014: Urugwajczycy odwołują się od kary dla Suareza

Kilka dni temu Luis Suarez został zawieszony na dziewięć meczów kadry za ugryzienie Giorgia Chielliniego podczas meczu "Urusów" z Włochami. Piłkarska Federacja Urugwaju powiadomiła FIFA, że odwoła się od kary nałożonej na piłkarza.

Jak poinformował w sobotę rzecznik prasowy FIFA, do światowej federacji wpłynął "formalny zamiar odwołania". Teraz Urugwajczycy mają siedem dni na przedstawienie na piśmie swojego uzasadnienia. 

Do głośnego incydentu doszło we wtorkowym meczu mundialu z Włochami w Natalu. Wybryk Suareza na boisku umknął uwadze arbitra, ale dwa dni później FIFA zdyskwalifikowała Urugwajczyka na dziewięć meczów reprezentacji, wykluczyła z jakiejkolwiek aktywności piłkarskiej na okres czterech miesięcy i nałożyła grzywnę 100 tys. franków szwajcarskich.

Reklama

W piątek rano czasu lokalnego Suarez wrócił do Urugwaju. Po spotkaniu z prezydentem kraju Jose Mujicą piłkarz udał się do domu swojej matki w okolicach Montevideo. 

"On jest totalnie zdruzgotany. Nie przypuszczał, że kara może być aż tak surowa" - powiedział Alejandro Balbi, członek urugwajskiej federacji piłkarskiej i prawnik Suareza.

Po decyzji FIFA w Urugwaju zawrzało. W obronie rodaka stanęli m.in. prezydent oraz minister sportu, a media uznały ją za przejaw "polowania" na Suareza.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL