Reklama

Reklama

Mistrzostwa świata 2014

MŚ 2014 - trener Nigerii Keshi o Messim: On jest z Jowisza

- Messi jest z Jowisza. I to właśnie robi różnicę - powiedział trener Nigerii Stephen Keshi po porażce jego drużyny 2-3 z Argentyną w meczu grupy F. Leo Messi zdobył dwie bramki. Oba zespoły awansowały do drugiej rundy.

Po meczu powiedzieli:

Stephen Keshi (trener reprezentacji Nigerii): "Lionel Messi, jak wiadomo, jest niesamowitym, błogosławionym zawodnikiem, któremu należy się wielki szacunek. W Argentynie występuje wielu graczy wielkiego kalibru, tworzących bardzo silną drużynę, ale Messi jest z Jowisza. I to właśnie robi różnicę.

- W pierwszej połowie przegrywaliśmy, ponieważ czuliśmy zbyt duży respekt przed Argentyną, nie prezentowaliśmy swojego futbolu. Po przerwie było już lepiej".

Alejandro Sabella (trener reprezentacji Argentyny): "Myślę, że stworzyliśmy wiele sytuacji i mogliśmy zdobyć kilka kolejnych bramek. Messiego zdjąłem z boiska, ponieważ wydawało mi się, że był zmęczony. Prowadziliśmy wtedy 3-2. To była nasza wspólna decyzja.

Reklama

- Jeśli chodzi o kontuzję "El Kuna" (Sergio Aguero - red.), jest to problem mięśniowy. Więcej szczegółów poznamy w czwartek".

Lionel Messi (zdobywca dwóch bramek w tym meczu dla Argentyny): "Walczyliśmy przeciwko drużynie, która chciała grać w piłkę. Myślę, że kibice zobaczyli dzisiaj dobrą drużynę Argentyny. Musimy kontynuować ten kierunek".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama