Reklama

Reklama

Mistrzostwa świata 2014

MŚ 2014: Sepp Blatter: Decyzję podjął zespół siedmiu sędziów

Prezydent FIFA Sepp Blatter wypowiedział się na temat kary nałożonej przez FIFA na Luisa Suareza za ugryzienie Giorgia Chielliniego podczas meczu grupy D mistrzostw świata w Brazylii. Szwajcar mówił też o technologii goal-line stosowanej na mundialu.

Luis Suarez został zawieszony na dziewięć meczów kadry i na cztery miesiące we wszystkich rozgrywkach.

Prezydent FIFA dodał, że o karze na Urugwajczyka za ugryzienie Chielliniego zdecydowano o siedmiu niezależnych sędziów.

"Nie jest w porządku, nie jest fair to, co zrobił Suarez. Decyzja o karze dla niego została podjęta przez zespół siedmiu niezależnych sędziów. Nie będę tego komentować. Pamiętajmy jednak, że oni brali pod uwagę również poprzednie zachowania tego gracza. Nie mogę powiedzieć, że to zbyt duża lub za mała kara. To niezależni sędziowie podjęli tę decyzję" - powiedział Blatter.

Reklama

Prezydent FIFA mówił też o nowej technologii goal-line, którą stosuje się podczas mundiali w Brazylii:

"To bardzo pomocna technologia. Musimy ją wykorzystać nie tylko na tych mistrzostwach świata, ale w innych turniejach, w innych ligach. Nie ma już dyskusji czy padł gol czy nie, to jest tak ważne, ponieważ zdobywanie bramek jest celem gry w piłkę. Dlatego technologia goal-line jest najlepsza. Jestem pewien, że znajdzie zastosowanie w różnych ligach. Rozmawiałem też z prezydentem UEFA Michelem Platinim, który powiedział, że ta technologia będzie stosowana na mistrzostwach Europy w 2016 roku we Francji" - powiedział Szwajcar.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL