Reklama

Reklama

Mistrzostwa świata 2014

MŚ 2014: Portugalia przed mundialem

Turniej w Brazylii będzie szóstym mundialowym występem Portugalii, która zadebiutowała na mistrzostwach świata w 1966 r.

Zajęła wówczas dobre 3. miejsce. W ostatnich latach bywało różnie. W Niemczech w 2006 r. Portugalczycy dotarli do półfinału. W RPA w 2010 r. odpadli już w 1/8 finału, przegrywając z późniejszymi zdobywcami tytułu, Hiszpanami.

W przypadku tej reprezentacji stare piłkarskie powiedzenie "Nie ma łatwych meczów" jest wyjątkowo prawdziwe. Portugalia trafiła do Grupy G, przez wielu okrzykniętej już "grupą śmierci" - razem z Niemcami, Ghaną i USA.

W eliminacjach Portugalczycy przegrali tylko raz; z Rosją - ale ciężka przeprawa z Izraelem  i Irlandią Północną skazała ich na grę w barażach. Tam hat-trick Ronaldo w meczu ze Szwecją wreszcie zapewnił im awans na mundial.

Reklama

Krzywdzącym byłoby stwierdzenie, że kadra Portugalii opiera się na jednym zawodniku - ale też nie można zaprzeczać, że to, jak wypadnie ona w Brazylii, zależeć będzie głównie od formy i sprawności Cristiano Ronaldo.

Kadra Portugalii na mundial w Brazylii:

Bramkarze

1 Eduardo

12 Rui Patricio

22 Beto

Obrońcy

2 Bruno Alves

3 Pepe

5 Fabio Coentrao

13 Ricardo Costa

14 Neto Luis

19 Andre Almeida

21 Joao Pereira

Pomocnicy

4 Miguel Veloso

6 William Carvalho

8 Joao Moutinho

15 Rafa

16 Raul Meireles

20 Ruben Amorin

Napastnicy

7 Cristiano Ronaldo

9 Hugo Almeida

10 Vieirinha

11 Eder

17 Nani

18 Silvestre Varela

23 Helder Postiga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje