Reklama

Reklama

Mistrzostwa świata 2014

MŚ 2014 - ogromne wyzwanie przed reprezentacją Chile

Największym osiągnięciem reprezentacji Chile na mistrzostwach świata pozostaje 3. miejsce wywalczone w 1962 r., na turnieju rozgrywanym… w Chile. Ale i dziś tej ambitnej, silnej drużyny nie wolno lekceważyć.

W zespole narodowym grają prawdziwe gwiazdy: Arturo Vidal, zawodnik Juventusu Turyn - i Alexis Sanchez, występujący w barwach FC Barcelony. Także wielu spośród ich kolegów gra w solidnych europejskich klubach. W kadrze znaleźli się gracze Realu Sociedad, Nottingham Forest, Wigan czy Valencii. Wielkim nieobecnym będzie Matias Fernandez, pomocnik Fiorentiny. Z udziału w mundialu wykluczyła go kontuzja kostki.

W fazie grupowej Chile zmierzy się z Hiszpanią, Holandią i Australią.

Reklama

- Starcie z Hiszpanią i Holandią to ogromne wyzwanie. Nie możemy, oczywiście, zapominać o Australii. Te dwie pierwsze drużyny to jednak futbolowe potęgi światowego formatu i musimy zagrać z nimi najlepiej jak potrafimy - powiedział Eduardo Vargas, napastnik reprezentacji Chile.

Koledzy z reprezentacji nie mają zamiaru beztrosko przerzucić całego ciężaru gry na barki Vidala i Sancheza.

- To dwaj wspaniali gracze, którzy osiągnęli wielki sukces w Europie. Ale mamy też innych znakomitych piłkarzy. Jesteśmy zespołem. Nasi najlepsi zawodnicy zapewniają nam tak potrzebne doświadczenie. Musimy iść dalej tą drogą - stwierdził Vargas.

W ostatnim 20-leciu reprezentacja Chile dwukrotnie docierała na mistrzostwach świata do 1/8 finału. Jak wypadnie tym razem?

- Mistrzostwa świata to wyjątkowe rozgrywki. Nie możemy stracić czujności. Jeśli zachowamy odpowiedni poziom koncentracji, będziemy w stanie osiągnąć wyznaczone sobie cele - podkreślił.

Eduardo Vargas, obecnie grający w Valencii po kolejnym wypożyczeniu z Napoli, ma już wizję wymarzonego finału mundialu w Brazylii.

- Udział w meczu finałowym o Puchar Świata to najwspanialsze przeżycie dla każdego zawodnika. Osobiście chciałbym zmierzyć się w finale z Brazylią. Byłoby fajnie... ale chyba raczej nie będzie to możliwe, bo jeśli wyjdziemy z grupy, możemy od razu trafić na nich. A sam udział w finale - jak już mówiłem, to marzenie każdego piłkarza - zakończył Vargas.

Trenerem reprezentacji Chile jest Argentyńczyk Jorge Sampaoli.

Tłumaczenie: Katarzyna Kasińska

Kadra Chile na MŚ w Brazylii:Bramkarze

1 Claudio Bravo

12 Cristopher Toselli

23 Johnny Herrera

Obrońcy

2 Eugenio Mena

3 Miiko Albornoz

5 Francisco Silva

13 Jose Rojas

17 Gary Medel

18 Gonzalo Jara

19 Jose Fuenzalida

Pomocnicy

4 Mauricio Isla

6 Carlos Carmona

8 Arturo Vidal

10 Jorge Valdivia

15 Jean Beausejour

16 Felipe Gutierrez

20 Charles Aranguiz

21 Marcelo Diaz

Napastnicy

7 Alexis Sanchez

9 Maurico Pinilla

11 Eduardo Vargas

14 Fabian Orellana

22 Esteban Paredes

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL