Reklama

Reklama

Mistrzostwa świata 2014

MŚ 2014: Niemieccy piłkarz zdrowi przed półfinałem

Asystent selekcjonera reprezentacji Niemiec Hansi Flick poinformował w niedzielę, że wszyscy piłkarze tej drużyny są zdrowi przed wtorkowym półfinałem mistrzostw świata z Brazylią w Belo Horizonte. Wcześniej kilku zawodników miało lekkie objawy grypy.

"To wspaniała sytuacja. Wszyscy nasi zawodnicy są zdrowi i w pełni sprawni. W sobotę było trochę dolegliwości bólowych, ale już wszystko w porządku" - przyznał podczas konferencji Flick.

Reklama

Pełna kadra zespołów na mundialu liczy 23 zawodników, ale już od kilku dni wiadomo, że do końca turnieju nie zagra kontuzjowany Shkodran Mustafi.

Jeszcze w czwartek trener reprezentacji Niemiec Joachim Loew informował, że siedmiu jego graczy ma łagodne objawy grypy (m.in. bóle gardła). Nie podał wówczas nazwisk.

Z większymi problemami borykają się obecnie Brazylijczycy, którzy w meczu z Niemcami nie będą mogli skorzystać z Neymara (uraz kręgosłupa wykluczył go z dalszej części turnieju) oraz pauzującego za kartki Thiago Silvy.

Początek wtorkowego półfinału w Belo Horizonte o godz. 22 czasu polskiego. Dzień później Argentyna zmierzy się w Sao Paulo z Holandią.