Reklama

Reklama

Mistrzostwa świata 2014

MŚ 2014: Niemców nie cieszy kontuzja Neymara

Brazylia zagra z Niemcami o finał mundialu bez swojej największej gwiazdy - Neymara. - Zawsze należy żałować, jeśli piłkarz światowej klasy w ten sposób zostaje wykluczony z turnieju. Zwłaszcza, że Neymar był ozdobą mundialu, jego gra wnosiła sporo emocji - skomentował Hans-Dieter Flick, asystent selekcjonera Joachima Loewa.

Niemców nie cieszy kontuzja Neymara. - To strata dla całego turnieju - przyznał Hans-Dieter Flick na konferencji w ośrodku niemieckiej drużyny w Santo Andre.

Jego zdaniem, Brazylia ma w kadrze wystarczająco dużo zdolnych i dobrych zawodników, by brak Neymara zminimalizować.

- Podobnie jest w przypadku zawieszonego za kartki obrońcy Thiago Silvy. Nieobecność tych dwóch wielkich graczy nie oznacza, że będzie nam łatwiej - dodał Flick.

Wyrazy współczucia o otuchy przekazali Neymarowi także niemieccy piłkarze.

Reklama

- Neymar, jestem nieszczęśliwy. Zdrowiej szybko - napisał na Twitterze Mesut Oezil, a Lukas Podolski dodał: - Smutno mi, mam nadzieję, że wkrótce będzie lepiej.

Złości nie krył były reprezentant Niemiec Mehmet Scholl, który obecnie pracuje dla telewizji.

- Jeśli sędziowie nie będą ostro reagować na takie brutalne faule, to tacy wspaniali piłkarze jak Neymar będą kończyć karierę na boisku. Futbol coraz częściej przypomina walkę gladiatorów - zauważył Scholl.

22-letni Neymar, zdobywca czterech goli w tegorocznym mundialu, poważnego urazu doznał w starciu z Camilo Zunigą w 88. minucie piątkowego meczu ćwierćfinałowego Brazylii z Kolumbią. Rywal zaatakował go kolanem, a ten padł na murawę i został z niej zniesiony na noszach, a następnie przetransportowany do szpitala w Fortalezie. Badania wykazały, że doznał pęknięcia kręgu lędźwiowego i więcej w MŚ nie zagra. Jego rehabilitacja potrwa cztery-sześć tygodni.

We wtorek w półfinale rywalem Brazylii będą Niemcy. Obie drużyny mają w dorobku osiem tytułów, rozegrały najwięcej spotkań w MŚ, ale zmierzyły się... tylko raz. W finale w 2002 roku "Canarinhos" zwyciężyli 2-0 po dwóch trafieniach Ronaldo.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama