Reklama

Reklama

Mistrzostwa świata 2014

MŚ 2014 - Neymar marzy o mistrzostwie i dziękuje kibicom za wsparcie

"Moje marzenia o mistrzostwie nie skończyły się" - powiedział gwiazdor reprezentacji Brazylii Neymar, który w ćwierćfinale z Kolumbią (2-1) doznał urazu kręgosłupa i na mundialu już nie zagra. Zawodnik Barcelony podziękował kibicom za wsparcie.

"Moje marzenia o mistrzostwie nie skończyły się. Zostały przerwane, w takim sensie, że nie mogę grać dalej, ale marzę o zwycięstwie i pucharze dalej. Wierzę, że koledzy zrobią wszystko, by te marzenia zrealizować. Dziękuję kibicom za liczne dowody wsparcia" - powiedział Neymar w przekazie wideo zamieszczonym przez Brazylijską Federację Futbolu.

Reklama

22-letni zawodnik, który urazu kręgosłupa doznał w 88. minucie ćwierćfinałowego spotkania z Kolumbią (2-1) po starciu z Juanem Camilo Zunigą chciał zostać z drużyną, która we wtorek zmierzy się z Niemcami w półfinale mundialu. Lekarze po badaniach w szpitalu zalecili mu leżenie w łóżku i rehabilitację, więc postanowił opuścić hotel. Został helikopterem przetransportowany do rodzinnej Guaruji.

Lekarz reprezentacji Brazylii Jose Luiz Runco stwierdził, że jest możliwe, że Neymar pojawi się w roli widza na meczu półfinałowym w Belo Horizonte, jeśli ból kręgosłupa nieco ustąpi.

Terminarz mundialu w Brazylii i plan transmisji telewizyjnychDowiedz się więcej na temat: Neymar | reprezentacja Brazylii | Mundial 2014