Reklama

Reklama

Mistrzostwa świata 2014

MŚ 2014 - memy po meczu Brazylia - Chorwacja

Mecz otwarcia piłkarskiego mundialu, w którym zmierzyły się Brazylia i Chorwacja, wywołał wiele kontrowersji. Chociaż na boisku gospodarze turnieju wygrali 3-1, wielu internautów przypisuje udział w tym zwycięstwie... sędziemu Yuichi Nishimurze.

Łatwego życia nie ma też brazylijski napastnik Fred. On z kolei zasłużył na Oscara, za swój aktorski "występ" podczas czwartkowego spotkania, gdy przewrócił się w polu karnym Chorwatów. Japoński arbiter podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Neymar.

Pracę Nishimuriego skrytykował selekcjoner Chorwatów Niko Kovacz. "Wstyd. Moi chłopcy zostali okradzeni. Zagrali, jak mogli najlepiej, ciężko pracowali przez 90 minut na dobry wynik, a jeden fałszywy gwizdek sędziego wszystko popsuł. Wszyscy wokół mówią o fair play i szacunku. To słowo znajduje się nawet w logo FIFA. Dziś tego szacunku wobec reprezentacji Chorwacji zabrakło. Wszyscy na stadionie oraz dwa i pół miliarda ludzi przed telewizorami widziało, że żadnego karnego nie było. To był cyrk" - powiedział Kovacz po spotkaniu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL