Reklama

Reklama

Mistrzostwa świata 2014

MŚ 2014 - Maradona skomentował klęskę Brazylijczyków

- Niemcy byli silni. Jednak Brazylijczyków praktycznie nie było na boisku - tak klęskę "Canarinhos" z Niemcami 1-7 w półfinale mundialu podsumował legendarny piłkarz reprezentacji Argentyny Diego Maradona.

- Już wcześniej mówiłem, że Niemcy są lepsze od Brazylii, która od początku mundialu mi się nie podoba. Nie sądziłem jednak, że niemiecki zespół może zagrać tak imponująco, dewastująco i zdecydowanie - powiedział słynny Argentyńczyk.

Maradona wie jak to jest być upokorzonym przez niemiecką drużynę. Cztery lata temu prowadzona przez niego reprezentacja Argentyny przegrała z Niemcami 0-4 w ćwierćfinale mistrzostw świata w RPA.

- Przykro mi, ponieważ Brazylia była bardzo dumna ze swojej drużyny, której celem było dotarcie do finału. Jednak futbol potrafi wymierzyć takie +ciosy młotkiem+ jak ten we wtorek. Brazylijczycy po prostu nie odnaleźli się w tym spotkaniu, a najgorszą rzeczą było, że pozostawili po sobie bardzo słaby obraz. Zgadzam się - Niemcy byli silni. Jednak Brazylijczyków praktycznie nie było na boisku - ocenił były wybitny piłkarz.

Reklama

Słynny Argentyńczyk bardzo krytycznie ocenił obronę drużyny gospodarzy.

- Brazylijczycy nie byli w stanie zatrzymać żadnej akcji w środku pola i każdy mógł się przedostać przez tę strefę boiska. Obrońcy Dante i David Luiz w ogóle ze sobą nie współpracowali - ocenił Maradona.

W środę w drugim półfinale jego rodacy zagrają w Sao Paulo z Holandią (godz. 22).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje