Reklama

Reklama

Mistrzostwa świata 2014

MŚ 2014: Koniec mundialu dla Neymara!

Koniec mundialu dla Neymara! Lider Brazylijczyków z powodu kontuzji kręgosłupa nie będzie mógł wystąpić w półfinale, a także w meczu o pierwsze lub trzecie miejsce turnieju - poinformował lekarz brazylijskiej ekipy Rodrigo Lasmar.

Neymar, który na mundialu strzelił już cztery bramki, doznał urazu w starciu z Juanem Zunigą w 88. minucie. Gdy znoszono go na noszach z boiska, płakał z bólu. Gwiazdę reprezentacji Brazylii przewieziono natychmiast do szpitala w Fortalezie.

"Badanie wykazało, że doszło do pęknięcia trzeciego kręgu lędźwiowego. To nie jest bardzo poważny uraz, w tym sensie, że konieczna byłaby operacja lub też skomplikowane leczenie" - zapewnił Lasmar. Podkreślił jednak, że potrzeba będzie kilku tygodni, by Neymar odzyskał pełną sprawność ruchową. "Na pewno nie wyzdrowieje w ciągu tygodnia" - dodał lekarz piłkarskiej reprezentacji Brazylii.    

Reklama

Życzenia powrotu do zdrowia złożyła piłkarzowi na Twitterze prezydent Brazylii Dilma Rousseff.

W półfinałowym meczu z Niemcami, który zostanie rozegrany 8 lipca w Belo Horizonte, oprócz Neymara, na pewno nie wystąpi strzelec pierwszego gola w spotkaniu z Kolumbią Thiago Silva, zawieszony za drugą żółtą kartkę.

Brazylijczycy wygrali w piątek z Kolumbijczykami 2-1. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy