Reklama

Reklama

Mistrzostwa świata 2014

MŚ 2014: Kapitan reprezentacji Urugwaju nie zagra z Anglią

Kapitan reprezentacji Urugwaju - Diego Lugano z powodu kontuzji nie zagra w meczu grupy D mistrzostw świata z Anglią (czwartek o godz. 21).

Kapitana "Urusów" ze spotkania, które rozegrane zostanie w Sao Paulo, wykluczyła kontuzja lewego kolana.

Reklama

"W ostatnich dniach - mimo wysiłków fizjoterapeutów - sytuacja się pogorszyła. Diego nie zagra z Anglią" - napisano w oświadczeniu federacji.

Podopieczni trenera Oscara Tabareza przygotowują się do spotkania z ekipą prowadzoną przez Roya Hodgsona w bazie treningowej położonej w okolicy Belo Horizonte. Sam Lugan, gdy po poniedziałkowych zajęciach rozmawiał z dziennikarzami był bojowo nastawiony i zdeterminowany, by zagrać w czwartkowym spotkaniu, którego wielką wagę dla obu zespołów podkreślał.

- To sprawa życia i śmierci - zaznaczył wówczas 33-letni obrońca.

Oba zespoły potrzebują zwycięstwa, by liczyć się w walce o awans do fazy pucharowej. Urugwaj przegrał niespodziewanie w sobotę z Kostaryką 1-3, Anglicy z kolei ulegli Włochom 1-2. 

W czwartek Tabarez będzie za to mógł skorzystać z Luisa Suareza, którego zabrakło w pierwszym meczu "Urusów". Napastnik Liverpoolu, który wcześniej zmagał się z urazem kolana, zapewnił w poniedziałek, że jest już w stu procentach zdrowy.

Początek spotkania Urugwaj - Anglia o godz. 21 czasu polskiego.