Reklama

Reklama

Mistrzostwa świata 2014

MŚ 2014 - Jose Pekerman na prezydenta Kolumbii!

Argentyński szkoleniowiec Jose Pekerman prezydentem Kolumbii? Taka jest wola wielu kibiców.

Po tym jak kolumbijscy piłkarze wygrali z Grecją 3-0 w pierwszym meczu mistrzostw świata w Brazylii, w kraju wybuchła euforia. Do tego stopnia, że w wyborach prezydenckich wiele głosów oddano na... selekcjonera reprezentacji Jose Pekermana.  

Reklama

W wyborach na prezydenta oddano 403 tys. nieważnych głosów, wiele z nich wskazywało na karcie do głosowania nazwisko argentyńskiego szkoleniowca Pekermana.

Ostatecznie zwyciężył Juan Manuel Santos, który dostał 51 procent wszystkich oddanych głosów. Jego rywal Oscar Ivan Zuluaga miał 45-procentowe poparcie.

Wygrany zapowiedział, że w czwartek przyleci do Brazylii, by z trybun dopingować reprezentację kraju w meczu z Wybrzeżem Kości Słoniowej.

O argentyńskim trenerze bardzo dużo mówiono po triumfie nad Grekami. W internecie, ale i na plakatach w całym kraju, wielu sympatyków wypisywało hasła: "Pekerman na prezydenta".

Już wcześniej stał się on bohaterem narodowym, gdy po raz pierwszy od 16 lat wywalczył z reprezentacją Kolumbii awans na mistrzostwa świata.

Dowiedz się więcej na temat: Jose Pekerman | reprezentacja Kolumbii | Kolumbia | prezydent | Mundial 2014