Reklama

Reklama

Mistrzostwa świata 2014

MŚ 2014 - Joachim Loew: Na pewno nie jesteśmy faworytami

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Niemiec Joachim Loew przyznał przed półfinałowym meczem mistrzostw świata z Brazylią w Belo Horizonte, że jego zespół "na pewno nie jest faworytem". Początek wtorkowego spotkania o godz. 22 czasu polskiego. Transmisja w TVP1.

Brazylia - Niemcy na żywo w INTERIA.PL

Trener trzeciej drużyny poprzedniego mundialu podkreślił, że najbliższe starcie z Brazylią będzie jednym z największych wyzwań w karierze jego podopiecznych. Wprawdzie przyznał, iż piłkarze kadry Niemiec mają więcej doświadczenia niż "Canarinhos", ale jak dodał, każde spotkanie jest inne, a starcie z Brazylią to zawsze wielkie wydarzenie.

Loew nie zgadza się z opinią, że jego podopieczni mają największe szanse, aby 13 lipca sięgnąć po końcowe trofeum.

Reklama

"Na pewno nie jesteśmy faworytami turnieju" - zastrzegł.

Jego zdaniem, absencja w ekipie Brazylii dwóch czołowych piłkarzy nie musi wpłynąć na wynik rywalizacji.

"Brak Neymara i Thiago Silvy (pierwszy leczy kontuzję, drugi pauzuje za kartki) może teraz daje nam przewagę, ale Brazylijczycy się nie poddadzą. Czasami absencja ważnych zawodników sprawia, że pozostali dają z siebie wszystko co najlepsze i walczą dla zespołu" - podkreślił Loew.

Niemiecki selekcjoner nie ukrywa obaw wynikających z ostrej gry w meczu 1/4 finału Brazylii z Kolumbią (2-1). Jak zaznaczył, walka z obu stron była "brutalna i prawie na granicy". Teraz zaapelował do sędziego, aby we wtorek zwracał na to uwagę.

"Mam nadzieję, że sędzia Marco Rodriguez będzie miał na oko na te sprawy" - podkreślił Loew.

Trener Niemców przyznał, że najbliższe spotkania zapowiadają się bardzo emocjonująco.

"Oba półfinały będą wielkimi wydarzeniami, walką dwóch kontynentów. Dwie drużyny z Europy przeciwko dwóm zespołom z Ameryki Południowej" - zaznaczył.

W środowym półfinale, również o godz. 22 czasu polskiego, Holandia zmierzy się w Sao Paulo z Argentyną.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje