Reklama

Reklama

Mistrzostwa świata 2014

MŚ 2014: Honduras zagra ze Szwajcarią w grupie E

Trener Szwajcarii Ottmar Hitzfeld powiedział na konferencji prasowej, że jest przekonany, iż jego piłkarze wyjdą z grupy. Jego zespół zmierzy się w grupie E z Hondurasem. Stawką jest awans z drugiego miejsca do najlepszej szesnastki mistrzostw świata.

Szwajcarzy w pierwszym meczu na mundialu pokonali Ekwador 2-1 w grupie E, ale w kolejnym spotkaniu ulegli Francji 2-5.
Trener Ottmar Hitzfeld i obrońca Stephan Lichtsteiner pojawili się na wtorkowej konferencji prasowej.
- Podczas mundialu mamy najlepszych sędziów. FIFA wybrała uważnie wszystkich arbitrów, więc nie boimy się żadnych przekrętów - powiedział szkoleniowiec Szwajcarów.
- Chcemy wyjść na murawę, aby wygrać. Na pewno nie będziemy grać na remis, to nie jest nasza mentalność  - dodał Hitzfeld.

Urodzony w Niemczech trener zdaje sobie sprawę, że spotkanie z Hondurasem może być dla niego ostatnim w roli szkoleniowca Szwajcarii, ale nie zaprząta sobie tym głowy.

Reklama

- Jestem w pełni skoncentrowany, chcemy znaleźć  do się w najlepszej szesnastce turnieju. Nawet nie chcę myśleć o tym, że miałbym opuścić zespół po mundialu. Jestem pewien, że wyjdziemy z grupy.

Stephan Lichtsteiner mówił o dotkliwej porażce z Francją 2-5.
- Oczywiście, że czasami odczuwamy jeszcze to, co wydarzyło się w ostatnim meczu. To nas trochę pobudza, ale może jeszcze nie jesteśmy na tym samym poziomie co Francja. Ale co do naszej mentalności mamy wspaniały zespół, wspaniałą jakość, jesteśmy wszyscy razem, zjednoczeni w stu procentach. Jesteśmy bardzo optymistycznie nastawieni przed meczem z Hondurasem - powiedział obrońca na co dzień występujący w Juventusie Turyn.

Szwajcaria i Honduras zagrają ze sobą w środę na Arena da Amazonia w Manaus. W lasach amazońskich panuje gorąc i duża wilgotność powietrza. Teoretycznie łatwiej będzie grać w takich warunkach piłkarzom z  Hondurasu, ponieważ pochodzą z kraju o podobnym klimacie.
Obie drużyny spotkały się ze sobą cztery lata temu na mistrzostwach świata w Republice Południowej Afryki .
25 czerwca 2010 roku w meczu tych drużyn padł bezbramkowy remis i obie drużyny pożegnały się z turniejem.
Jeśli tym razem Szwajcaria nie awansuje, z posadą selekcjonera prawdopodobnie pożegna się Ottmar Hitzfeld.
65-letni Niemiec jako trener dwukrotnie wygrał Ligę Mistrzów z Bayernem Monachium. Od sześciu lat jest selekcjonerem kadry Szwajcarii. Hitzfeld zapowiedział kiedyś, że po mundialu w Brazylii przejdzie na emeryturę. Teraz jednak koncentruje się tylko na meczu z Hondurasem.

Szkoleniowiec drużyny z Ameryki Środkowej, Luis Fernando Suarez powiedział na konferencji prasowej:
- To nie będzie łatwe spotkanie dla mojego zespołu, ale jak mieszkańcy Hondurasu poradzili sobie z huraganem, jak prezydent pracuje teraz, starając się znaleźć rozwiązania dla naszych problemów społecznych i przemocy w kraju, tak my będziemy starali się osiągnąć sukces w meczu ze Szwajcarią. Jestem pewien, że mój zespół sprawi swoją grą, że nikt niczego nie będzie żałował, gdy będzie już po meczu. Pokażemy się z dobrej strony. Dla mnie to jest najważniejsze  - powiedział na konferencji prasowej szkoleniowiec drużyny z Ameryki Środkowej, Luis Fernando Suarez.

- Nie możemy mieć żadnych wymówek jeśli nie awansujemy. Mamy wiele dobrych boisk w naszym kraju, i myślę, że zostaliśmy dobrze przygotowani do turnieju - powiedział piłkarz Hondurasu Juan Carlos Garcia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje