Reklama

Reklama

Mistrzostwa świata 2014

MŚ 2014: FIFA wymusiła sprzedaż piwa na stadionach, a teraz jest zdumiona ilością pijanych

FIFA najpierw wymusiła na Brazylii zmianę prawa, aby na stadionach można było sprzedawać alkohol, a teraz jej szefowie są zaskoczeni, że spora część fanów na trybunach jest pijana.

Sekretarz generalny FIFA Jerome Valcke przyznał, że federacja jest zdumiona liczbą nietrzeźwych kibiców na trybunach podczas meczów mistrzostw świata w Brazylii. Udzielony przez niego wywiad wznowił dyskusję na temat spożywania piwa na stadionach.

- Być może na trybunach w dotychczas rozegranych meczach było zbyt wielu pijanych kibiców. Alkohol wzmaga agresję - powiedział Valcke w rozmowie z dziennikarzem jednej z brazylijskich stacji telewizyjnych.

Jego wypowiedź niektóre media określiły jako hipokryzję.

W kraju gospodarza mundialu od 2003 roku obowiązywał zakaz sprzedaży alkoholu na trybunach. Jednak jednym ze strategicznych sponsorów MŚ jest browar Budweiser. Sprawa udostępnienia możliwości zakupu alkoholu była jednym z punktów spornych FIFA z Brazylią. Światowa federacja od momentu przyznania organizacji mundialu żądała zmiany przepisu. 

Reklama

Za utrzymaniem zakazu były dwie izby parlamentu, ale prezydent, pierwsza kobieta na tym urzędzie w historii kraju Dilma Rouseff, zdecydowała o jego zniesieniu. 

Dowiedz się więcej na temat: MŚ w Brazylii | FIFA | Jerome Valcke | kibice

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje