Reklama

Reklama

Mistrzostwa świata 2014

MŚ 2014: Ekwador - nowa generacja młodych, głodnych sukcesu piłkarzy

Piłkarska reprezentacja Ekwadoru nie zakwalifikowała się do mistrzostw świata rozgrywanych cztery lata temu w RPA. Teraz wraca na mundialowe areny.

W 2002 r. Ekwador nie przeszedł fazy grupowej. Cztery lata później ta południowoamerykańska drużyna dotarła do 1/8 finału. Oba te osiągnięcia były zasługą kolumbijskich trenerów. Co ciekawe, teraz awans na mundial też wywalczył Kolumbijczyk - Reinaldo Rueda, wcześniej selekcjoner reprezentacji Hondurasu. Prowadzona przez niego kadra Ekwadoru pewnie przeszła przez eliminacje, wyprzedzając w tabeli nawet takiego tuza jak Urugwaj.

W drużynie narodowej grają przede wszystkim piłkarze na co dzień występujący w klubach z Ameryki Łacińskiej. Najbardziej rozpoznawalną postacią jest oczywiście Antonio Valencia - boczny pomocnik Manchesteru United.

Reklama

Podczas mundialu w Brazylii swoje umiejętności będzie chciała zaprezentować nowa generacja młodych, głodnych sukcesu graczy.

- Nie, to zupełnie inny zespół niż ten, który nie zakwalifikował się do mundialu w RPA. Ekwador ma nowe pokolenie piłkarzy. Liczymy, że uda nam się podnieść poziom i dobrze wypaść na turnieju - powiedział Reinaldo Rueda, selekcjoner reprezentacji Ekwadoru.

Ekwadorczycy zagrają w grupie E. Ich przeciwnikami będą Szwajcaria, Francja i Honduras.

- To bardzo trudna grupa i bardzo wyrównana. Szwajcaria, Honduras i Francja to doświadczone i waleczne drużyny. Oznacza to, że spotkania z nimi nie będą łatwe - stwierdził trener.

W drużynie Reinaldo Ruedy nikt nie robi dalekosiężnych planów.

- Chcemy zagrać dobry turniej i zajść tak daleko, jak to będzie możliwe. Przede wszystkim musimy wyjść z grupy - podkreślił Rueda.

Po raz pierwszy na murawę Ekwadorczycy wybiegną już 15 czerwca. Na Estadio Nacional w Brasilii zmierzą się ze Szwajcarią.

Tłumaczenie: Katarzyna Kasińska

Kadra Ekwadoru na MŚ w Brazylii:

Bramkarze

1 Maximo Banguera

12 Adrian Bone

22 Alexander Dominguez

Obrońcy

2 Jorge Guagua

3 Frickson Erazo

4 Juan Paredes

18 Oscar Baguei

21 Gabriel Achilier

Pomocnicy

5 Alex Ibarra

7 Jefferson Montero

8 Edison Mendez

10 Walter Ayovi

14 Oswaldo Minda

15 Michael Arroyo

16 Antonio Valencia

19 Luis Saritama

20 Fidel Martinez

23 Carlos Gruezo

Napastnicy

6 Christian Noboa

9 Joao Rojas

11 Felipe Caicedo

13 Enner Valencia

17 Jaimen Ayovi

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL