Reklama

Reklama

Mistrzostwa świata 2014

MŚ 2014: Argentyna ze spokojem czeka na mundial

Argentyna czeka na rozpoczęcie mundialu w Brazylii ze spokojem. "Albicelestes" mają nadzieję, że presja ciążąca na faworytach – czyli gospodarzach turnieju i aktualnych mistrzach świata Hiszpanach – obróci się na ich korzyść. Snu z powiek nie spędzają im też takie problemy, jak aklimatyzacja. W końcu można powiedzieć, że grają u siebie…

- Wydaje mi się, że drużyny z kontynentu południowoamerykańskiego będą miały pewną przewagę. Rzecz jasna, w najlepszej sytuacji jest Brazylia, bo gra w swoim kraju, otoczona przez swoich kibiców. Pamiętajmy też, że pogoda i stadiony u nas są inne od tych w Europie. Pod tym względem pewnie mamy przewagę. Wszystkie mecze będą jednak trudne, bo mistrzostwa świata mają to do siebie, że uczestniczące w nich zespoły grają na sto procent swoich możliwości. Jeśli się nie przygotujesz na spotkanie z przeciwnikiem - niech to będzie nawet Bośnia czy Nigeria - to możesz mu ulec - powiedział napastnik reprezentacji Argentyny Sergio Aguero.

Reklama

W reprezentacji dwukrotnych mistrzów świata nie brakuje gwiazd, by wymienić choćby Messiego czy Gonzalo Higuaina. Dla Argentyńczyków ważne będzie jednak zgranie.

- Treningi w klubie i treningi w reprezentacji mocno się różnią. W klubie trenujesz codziennie, z tymi samymi zawodnikami. W reprezentacji na przygotowanie masz tylko kilka dni; selekcjoner też ma tylko kilka dni na obmyślenie taktyki. Część piłkarzy przyjeżdża na zgrupowanie zmęczona, niektórzy mają drobne urazy. Pierwsze trzy dni to zatem tak naprawdę czas na regenerację - i ostatecznie okazuje się, że mamy jeden dzień na trening i przygotowanie taktyki. Może się też okazać, że trener nie dysponuje takim zespołem, jaki sobie wymarzył. Selekcjoner drużyny narodowej nie ma łatwej pracy. Istotna jest duża rotacja zawodników, podczas gdy w klubie skład jest stały. Ale jakoś sobie radzimy - stwierdził Aguero.

Sergio Aguero, na co dzień gracz Manchesteru City, spotka w Brazylii wielu swoich klubowych kolegów.

- W klubie bardzo dużo o tym rozmawiamy. Żartujemy między sobą na temat tego, kto zmierzy się z kim podczas mistrzostw świata, i z tych, którzy do Brazylii nie jadą. Wszystkie mecze na mundialu są trudne. W Manchesterze City jest wielu graczy, którzy wystąpią na turnieju. Z niektórymi z nich się spotkam, ale nie ze wszystkimi. Raz jeszcze to powtórzę - na mundialu nie ma łatwych spotkań - podkreślił.

Losowanie grup było dla Argentyńczyków łaskawe. Swoją mundialową kampanię rozpoczną 15 czerwca meczem z debiutującą na mistrzostwach Bośnią-Hercegowiną. Również pozostali przeciwnicy w grupie F nie onieśmielają Argentyńczyków. To Iran i Nigeria, klasyfikowane odpowiednio na 37. i 44. miejscu w rankingu FIFA.

Tłumaczenie Katarzyna Kasińska

Kadra Argentyny na MŚ w Brazylii:

Bramkarze

1 Sergio Romero

12 Agustin Orion

21 Mariano Andujar

Obrońcy

2 Ezequeil Garay

3 Hugo Campagnaro

4 Pablo Zabaleta

15 Martin Demichelis

16 Marcos Rojo

17 Federico Fernandez

23 Jose Basanta

Pomocnicy


5 Fernando Gago

6 Lucas Biglia

7 Angel Di Maria

8 Enzo Perez

11 Maxi Rodriguez

13 Augusto Fernandez

14 Javier Mascherano

19 Ricardo Alvarez

Napastnicy

9 Gonzalo Higuain

10 Lionel Messi

18 Rodrigo Palacio

20 Sergio Aguero

22 Ezequiel Lavezzi

Dowiedz się więcej na temat: Mundial 2014 | reprezentacja Argentyny | Sergio Aguero