Reklama

Reklama

Mistrzostwa świata 2014

MŚ 2014: Alex Song surowo ukarany za niesportowe zachowanie

FIFA nie miała litości dla pomocnika Kamerunu Aleksa Songa, który został zawieszony na trzy mecze. Zawodnik Barcelony w meczu z Chorwacją w mistrzostwach świata w Brazylii wyleciał z boiska za uderzenie w plecy Mario Mandżukicia.

Od 40 minuty meczu rozegranego 19 czerwca w Manaus, Kamerun grał w "10", gdyż z boiska za niesportowe zachowanie został usunięty Song. Zawieszony zawodnik bez powodu silnie uderzył w plecy Mario Mandżukicia.

Mecz wygrała Chorwacja 4-0, a dla Kamerunu była to ich szósta z rzędu porażka w mistrzostwach świata. W ostatnim meczu fazy grupowej mundialu 2002 ulegli Niemcom 0-2, na kolejne mistrzostwa nie awansowali, a przed czterema laty w RPA przegrali kolejno 0-1 z Japonią, 1-2 z Danią i 1-2 z Holandią.

Reklama

W Brazylii zostali pokonani 0-1 przez Meksyk i 0-4 przez Chorwację. W poniedziałek zmierzą się w ostatnim meczu z gospodarzami turnieju.

Piłkarze Kamerunu po raz ostatni pokonali na mundialu rywala z Europy w 1990 roku, gdy podczas turnieju we Włoszech wygrali w grupie z Rumunią 2-1.

INTERIA.PL zaprasza na relację na żywo z meczu Kamerun - Brazylia

Sprawdź plan transmisji w programie telewizyjnym!Reklama

Reklama

Reklama

Reklama