Reklama

Reklama

Mistrzostwa świata 2014

Maradona: Messi grał pięć razy lepiej, kiedy ja byłem selekcjonerem

Legendarny Diego Maradona stwierdził, że Lionel Messi grał "pięć razy lepiej", kiedy to on był selekcjonerem reprezentacji Argentyny. "Boski Diego" skrytykował obecnego szkoleniowca Alejandro Sabellę.

Sabella doprowadził "Albicelestes" do pierwszego od 24 lat finału mistrzostw świata. W meczu złoto mundialu w Brazylii Argentyna przegrała po dogrywce z Niemcami 0-1.

Maradona, który był selekcjonerem Argentyny od 2008 do 2010 roku, krytykuje Sabellę. Zdaniem byłego znakomitego piłkarza obecny trener nie wydobył z piłkarzy, a w szczególności z Messiego, wszystkiego co mają najlepsze. "U mnie Messi grał pięć razy lepiej niż u Sabelli. Nie mówcie mi, że on teraz w pełni poświęca się dla zespołu" - powiedział Maradona.

Przyszłość Sabelli na stanowisku jest niepewna. Maradona zasugerował, że "Albicelestes" powinien poprowadzić Cesar Luis Menotti. Wątpi jednak, żeby argentyńska federacja (AFA) zdecydowała się na taki krok. "Nie lubię pracy Sabelli. Zapomnieliście o Menottim, który tylko dlatego nie jest selekcjonerem, bo walczy z mafią" - podkreślił Maradona, który jest w konflikcie z rodzimą federacją i właśnie AFA porównuje do przestępczej organizacji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama