Reklama

Reklama

Mistrzostwa świata 2014

Louis van Gaal skrytykował terminarz mundialu

"To nie jest zgodne z fair play, że gospodarze przed swoim meczem będą znali rozstrzygnięcia w naszej grupie" - powiedział trener reprezentacji Holandii Louis van Gaal.

MUNDIAL NA ŻYWO W INTERIA.PL - SPRAWDŹ!

"Pomarańczowi" zmierzą się w poniedziałek o 18.00 w Sao Paulo z Chile. Obie ekipy mają już zapewniony awans do fazy pucharowej, a stawką pojedynku jest pierwsze miejsce w grupie B.

Cztery godziny później na murawę w Brasilii wybiegną piłkarze gospodarzy, którzy w grupie A zmierzą się z Kamerunem. Będą mogli "zdecydować", czy w 1/8 finału wolą trafić na Holandię, czy na Chile.

"Nie ma w tym nic z fair play, to dziwna decyzja FIFA. To jednak nie zmienia faktu, że chcemy być pierwsi w grupie, niezależnie od tego, na kogo trafimy w kolejnej fazie. Wyobrażam sobie, że Brazylijczycy też woleliby nie grać przeciwko nam" - podkreślił van Gaal.

Reklama

Na znak protestu przeciwko decyzjom FIFA, szkoleniowiec przyprowadził na konferencję prasową Bruno Martinsa Indiego, który w poniedziałek nie zagra z powodu kontuzji.

"FIFA wyznaczyła tę konferencję przed treningiem, co moim zdaniem nie jest dobrym pomysłem. Zawodnicy powinni być skoncentrowani, dlatego zdecydowaliśmy, że przyjdzie osoba, która na pewno nie zagra" - skwitował 62-letni trener.

Van Gaal skrytykował również dziennikarzy z Holandii, którzy - jego zdaniem - upubliczniają zbyt wiele informacji na temat piłkarzy.

"W sobotę odbyliśmy zamknięty trening, a później i tak zbyt dużo pisało się o zawodnikach. To nam nie pomaga" - zaznaczył.

"Pomarańczowi" pokonali najpierw Hiszpanię 5-1, a następnie Australię 3-2. Są liderami grupy B i wystarczy im remis z Chile, aby utrzymać pierwsze miejsce.

Reklama

Reklama

Reklama