Reklama

Reklama

Mistrzostwa świata 2014

Hiszpania - Holandia 1-5. Vicente del Bosque: Musimy uznać nasze błędy

- Musimy pogodzić się z tym wynikiem, nic więcej - powiedział po meczu Hiszpania - Holandia (1-5) Vicente del Bosque, trener reprezentacji Hiszpanii.

- To jest sport, przegraliśmy. Musimy pogodzić się z tym wynikiem, nic więcej. Rywale dominowali po przerwie, ale w pierwszej połowie to my mieliśmy przewagę. Prowadziliśmy 1-0, później David Silva miał szansę podwyższenia rezultatu. Cóż, musimy uznać nasze błędy. Zdaję sobie sprawę, że to dla nas szczególny moment. Musimy razem rozwiązać problem przed następnym meczem, z Chile, aby szukać tam zwycięstwa.

Reklama

- Wyszło lepiej niż ktokolwiek oczekiwał, nawet ja. Spodziewałem się takiej gry mojej drużyny, ale nie tylu goli. Nie wiem, czy powinien być rzut karny dla Hiszpanii. W ostatnich trzech meczach towarzyskich pokazaliśmy, że trudno grać przeciwko naszej drużynie. Zapewniam jednak, że nie zatracimy się w euforii. Nasz sztab szkoleniowy zadba, aby tak się nie stało - Louis van Gaal, trener reprezentacji Holandii.

- Niesamowity wieczór. Spełnienie marzeń dla całej Holandii. Nie potrafię tego wyjaśnić, ale to jest fantastyczne. Nasi rodacy wychodzą na ulice, trzeba się cieszyć z takiego sukcesu - cieszył się Robin van Persie, kapitan reprezentacji Holandii.

- Dla takich meczów się żyje. Teraz mamy kilka godzin, aby się cieszyć, cieszyć i jeszcze raz cieszyć. Później musimy jednak szybko wrócić do rzeczywistości i skierować naszą uwagę na spotkanie z Australią - powiedział Arjen Robben, piłkarz reprezentacji Holandii.