Reklama

Reklama

Mistrzostwa świata 2014

Guillermo Ochoa: Meksyk jest gotowy na Holandię

Meksyk zagra w niedzielę z Holandią w meczu 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata. Wiele w spotkaniu w Fortalezie, które rozpocznie się o 18, będzie zależało od bramkarza "El Tri" Guillerma Ochoi. Transmisje w TVP 2 i TVP Sport.

Ochoa pokazał się z bardzo dobrej strony w fazie grupowej, w której puścił tylko jednego gola. Przede wszystkim potrafił zatrzymać Brazylijczyków, czyli gospodarzy mundialu 2014.

- Obrona odgrywa ważną rolę w naszej drużynie na tym mundialu. W tak krótkim i ważnym turnieju taki punkt oparcia jest niezwykle istotny. Solidna linia defensywna pomogła nam w zdobywaniu punktów, a napastnikom pozwoliła wykorzystać ich umiejętności. Ma to decydujące znaczenie. Musimy utrzymywać ten poziom. Brazylia gra na tym turnieju dobrze - ale to samo można powiedzieć o nas - powiedział Ochoa.

Reklama

Pojedynek z "Pomarańczowymi", którzy wygrali wszystkie mecze w swojej grupie, będzie jednak trudnym sprawdzianem dla Meksykanów.

- Właśnie zakończyliśmy ćwiczenia na boisku. Oglądaliśmy też nagrania z meczów reprezentacji Holandii. Nie sądzę, żeby nasz trener, Miguel Herrera, musiał motywować piłkarzy Meksyku. Źródłem tej motywacji jest skoncentrowanie na meczu, na przeciwniku, na miejscu, w którym rozgrywane jest spotkanie. Jesteśmy zmotywowani zawsze, a do tego na stadionie będzie z nami wielu meksykańskich kibiców - mówił Ochoa.

- Meksyk jest gotowy do starcia z Holandią. Czekamy już na ten moment, w którym rozpocznie się mecz. Cała drużyna jest podekscytowana i zdeterminowana, by awansować do ćwierćfinału - dodał bramkarza "El Tri".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL