Mistrzostwa świata 2014

Francja - Norwegia 4-0 w meczu towarzyskim

Francuzi zasygnalizowali wysoką formę na dwa tygodnie przed mundialem w Brazylii. "Trójkolorowi" w towarzyskim meczu w Paryżu pokonali 4-0 Norwegię.

Francuscy piłkarze objęli prowadzenie już w 15. minucie, gdy bramkę zdobył Paul Pogba, fantastycznie główkując po dośrodkowaniu Mathieu Valbueny.

Sześć minut po przerwie gospodarze prowadzili już 2-0. Olivier Giroud popisał się efektownym strzałem z 16 metrów w okienko.

Trzecią bramkę dla Francji zdobył Loic Remy, który sfinalizował rewelacyjne prostopadłe podanie Mathieu Debuchy'ego.

W 69. minucie swą drugą bramkę w meczu zdobył Giroud, precyzyjną główką zaskakując norweskiego bramkarza, po dośrodkowaniu z lewej strony Valbueny.

"Trójkolorowi", którzy przygotowują się do mistrzostw świata w Brazylii, przed odlotem za ocean zagrają jeszcze z Paragwajem i Jamajką.

W mistrzostwach świata Francuzi zagrają w grupie E ze Szwajcarią, Ekwadorem i Hondurasem.

Francja - Norwegia 4-0 (1-0)

Bramki: 1-0 Paul Pogba (15.), 2-0 Olivier Giroud (51.), 3-0 Loic Remy (67.), 4-0 Olivier Giroud (69.)