Reklama

Reklama

Mistrzostwa świata 2014

Cristiano Ronaldo walczy z czasem. "Jest spokojny"

Portugalia w dalszym ciągu martwi się o stan zdrowia Cristiana Ronalda. Największa gwiazda tej reprezentacji wciąż nie jest w pełni sprawna przed rozpoczynającymi się 12 czerwca mistrzostwami świata w Brazylii.

29-letni zawodnik od dwóch tygodni zmagał się z problemami mięśniowymi, przez co nie wystąpił w towarzyskiej potyczce Portugalii z Grecją. Ponadto federacja podała, że piłkarz cierpi na zmiany zapalne w więzadle rzepki i wraz z innymi narzekającymi na zdrowie kolegami: Pepem, Raulem Meirelesem i Beto uczestniczył w specjalnym programie treningowym, który ma doprowadzić ich do pełnej sprawności.

Reklama

Jednakże Nani, były partner klubowy Ronalda z Manchesteru United, i piłkarz, który znalazł się w kadrze Portugalii na mistrzostwa świata, twierdzi, że CR7 jest spokojny w kontekście wyjazdu do Brazylii.

"Nie sądzę, że sytuacja z Ronaldem jest niepokojąca. On robi postępy i jest spokojny - wszystko idzie w dobrym kierunku" - powiedział Nani.

Pierwszym rywalem Portugalii w grupie G będą Niemcy, a mecz odbędzie się 16 czerwca.

"Mamy nadzieję, że Ronaldo będzie gotowy na czas i pomoże zespołowi. Jeśli jednak nie będzie to możliwe, ktokolwiek za niego nie wystąpi, musi zrobić wszystko, aby wykonać zadanie" - dodał.

Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Portugalii | Cristiano Ronaldo | Nani | Mundial 2014