Reklama

Reklama

Mistrzostwa świata 2014

Brytyjskie media: Murawa Maracany fatalnym stanie

Piłkarskie mistrzostwa świata już za kilkanaście dni, a tymczasem murawa Maracany jest fatalnym stanie. Jeden z najsłynniejszych stadionów świata będzie areną siedmiu meczów w tym finału mundialu.

Murawa Maracany wygląda fatalnie. Na zdjęciach zamieszczonych przez korespondenta dailymail.co.uk widać brązowe placki, a z relacji brytyjskiego dziennikarza wynika, że jest podziurawiona, a obsługa dosypuje do niej piasek.

Stan nawierzchni krytykowany był przed rokiem podczas Pucharu Konfederacji. W październiku Jefferson, bramkarz Botafogo i reprezentacji Brazylii powiedział, że murawa nie nadaje się do rozgrywania na niej meczów na poziomie międzynarodowym. Potwierdził to przed kilkoma dniami bramkarz Sao Paulo Rogerio Ceni. Powiedział, że to właśnie fatalny stan murawy przesądził o porażce jego zespołu z Fluminense.

Reklama

Brytyjczycy podkreślają, że pomiędzy 19 stycznia a 18 maja rozegrano na Maracanie aż 37 meczów. Dla porównania na Old Trafford rozegrano 26 meczów i to w ciągu dziewięciu miesięcy. 

Mecze na Maracanie może oglądać 73 531 widzów. To największy obiekt mundialu, na którym zostanie rozegranych siedem meczów, w tym spotkanie 1/8 finału, ćwierćfinał i finał. Przebudowa stadionu w latach 2010-13 pochłonęła ponad 300 mln euro.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje