Reklama

Reklama

Mistrzostwa świata 2014

Brazylia złożyła apelację w sprawie żółtej kartki Silvy

Brazylijska Federacja Piłkarska złożyła apelację do FIFA w sprawie anulowania żółtej kartki Thiago Sillvy, którą otrzymał on w meczu 1/4 finału mistrzostw świata z Kolumbią. To druga kartka tego koloru, która eliminuje go z udziału w półfinale z Niemcami.

29-letni Silva został ukarany za blokowanie rozpoczęcia gry przez bramkarza Kolumbijczyków.

Reklama

Gdyby Komisja Dyscyplinarna FIFA podjęła decyzję o cofnięciu żółtej kartki Brazylijczykowi, byłby to precedens, bowiem nigdy w historii mundialu do tego nie doszło. W przeszłości komisja uchylała natomiast czerwone kartki dla piłkarzy.

Do apelacji załączony został także wniosek o ukaranie Kolumbijczyka Juana Camilo Zunigę, który sfaulował gwiazdę drużyny gospodarzy Neymara, co spowodowało kontuzję Brazylijczyka, uniemożliwiającą mu grę w mundialu.

Neymar został uderzony od tyłu kolanem i doznał urazu kręgosłupa.

Federacja brazylijska złożyła także skargę na sędziów meczu - to pierwszy oficjalny protest dotyczący poziomu prowadzenia spotkania przez arbitrów na MŚ. Gospodarze turnieju pokonali południowoamerykańskiego rywala 2-1.

Rzeczniczka FIFA Delia Fischer potwierdziła, że dokumenty federacji brazylijskiej wpłynęły i dodała, że "materiał jest analizowany przez Komisję Dyscyplinarną".

Brazylia rozegra półfinał z Niemcami 8 lipca w Belo Horizonte.