Reklama

Reklama

Mistrzostwa świata 2014

Angel di Maria chce być gotowy na finał

Wszystko wskazuje na to, że piłkarz reprezentacji Argentyny Angel di Maria nie zagra w środowym półfinale mistrzostw świata przeciwko Holandii. Pomocnik, który w sobotę doznał kontuzji w meczu Belgią, obiecał jednak zrobić wszystko, aby wystąpić w finale.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez zagraniczne media, di Maria ma naderwane włókno mięśnia prawej nogi. Serwis as.com podkreślił, że taka diagnoza, postawiona po niedzielnych badaniach, bardzo sfrustrowała 26-letniego piłkarza.

Reklama

"Jednak zamierzam dokonać cudu i poradzić sobie z tym urazem w osiem dni. Zrobię wszystko, żeby się wyleczyć, bo jeśli dojdziemy do finału, muszę tam być. Koledzy mnie potrzebują" - powiedział Argentyńczyk w ośrodku treningowym w Vespasiano.

To oznacza, że zawodnik "Albicelestes" nie ma już nadziei na występ w półfinale przeciwko Holandii. Mecz o złoty medal mundialu odbędzie się 13 lipca, natomiast o brąz przegrani półfinaliści zagrają dzień wcześniej.

Urazu di Maria nabawił się oddając strzał na bramkę Belga Thibaut Courtois. Niefortunnie oparł ciężar ciała na prawej nodze, uderzając piłkę lewą.

Po interwencji lekarzy wyszedł jeszcze na murawę, ale po chwili znów położył się na niej i musiał zostać zmieniony.

Dowiedz się więcej na temat: Angel Di Maria