Reklama

Reklama

ME w piłce ręcznej Polska 2016

Tak będą wyglądać medale mistrzostw Europy szczypiornistów w Polsce!

Trzy komplety, przedmiot pożądania szesnastu drużyn. Wiemy już jak będą wyglądać medale mistrzostw Europy w piłce ręcznej, które w styczniu odbędą się w Polsce.

Producentem trofeów jest instytucja o 250-letniej tradycji. Wyroby Mennicy Polskiej wyróżniają się doskonałą precyzją, dbałością o każdy detal i jakością wykonania. Mennica to uznana marka w świecie, niestroniąca o pięknych gestów. W roku 2004 Otylia Jędrzejczak, która teraz jest jednym z ambasadorów krajowych EHF Euro 2016, postanowiła zlicytować, na leczenie dzieci chorych na białaczkę, swój złoty medal olimpijski z Aten. Na wieść o tym szef Mennicy postanowił na koszt firmy wybić replikę medalu, aby mistrzyni dalej miała komplet trofeów w swojej kolekcji.

Reklama

Projekt handballowych medali opracował Artur Gosiewski, który jest twórcą całej identyfikacji mistrzostw, ale również hobbystycznie numizmatykiem. To pozwoliło mu stworzyć unikatowy zestaw.

Trofea o średnicy 8 cm ważą po 250 gramów. Na awersie jest bezpośrednie nawiązanie do logotypu turnieju. W połączeniu z nieregularnym kształtem, w postaci załamania powierzchni, symbolizuje to najlepsze cechy piłki ręcznej. Są to dynamizm, sportowa energia i oczywiście wielkie emocje. Rewers z kolei nawiązuje do mapy Polski, na której wyszczególniono cztery miasta gospodarze oraz region Małopolska.

Warto nadmienić, że materiał najcenniejszego medalu powlekany jest galwanicznie 24-karatowym złotem (na podkładzie z niklu). Drugi w kolejności krążek pokryty jest czystym srebrem Ag999. Brąz to tombak patynowany. Wymieniliśmy trzy rodzaje medali, ale i czwarta drużyna mistrzostw otrzyma swoje trofea. Na pewno nie będę one tak cenne jak nagrody dla pierwszej trójki, chociażby będą pozbawione czerwonych szarf, ale i one będą posiadały swoją wartość.

Źródło: ZPRP

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy